• USD 38
  • EUR 41.2
  • GBP 48.1
Спецпроєкти

Воєнний стан і збори "ополченців". Розпочнеться 15 грудня нова ескалація на Донбасі

Незважаючи на те, що інформація із зони бойових дій йде "тонкими струмочками", проходячи сито військової цензури, артилерійські обстріли практично по всьому фронту йдуть в режимі "нон-стоп"
Реклама на dsnews.ua

Офіційна статистика з нашого боку говорить про 5-10 обстріл в добу з боку супротивника, проте місцеві жителі в соціальних мережах говорять про те, що в останні дні зав'язуються багатогодинні перестрілки з участю не тільки стрілецького озброєння, але і зенітних установок, БМП і 82-мм мінометів.

Вторять і засоби масової інформації, які знаходяться під контролем окупаційних властей. Причому, цілком природно, ситуація представляється таким чином, що цивільні об'єкти масово обстрілюють саме наші військові, а бойовики мають наказ не відкривати вогонь у відповідь і свято його дотримуються.

Цілком очевидно, що має місце перекручування, тим більше, що факти, що називається "в наявності". Так, 11 грудня в результаті обстрілу, який бойовики скоїли поблизу Катеринівки Попаснянського району (Луганська область), був пошкоджений магістральний водогін, який забезпечує питною водою десятки населених пунктів Луганської області. В результаті серйозно обмежені поставки води - причому не тільки на нашій території, але і в окуповану частину Луганської області.

Не гребують "офіційні особи ДНР і ЛНР" і відвертими страшилками. Про майбутнє настанні не так давно повідомив "товариш Басурин", а буквально 12-го числа на екранах покрасовался його "молодший товариш", який іменує себе "начальником прес-служби Управління Народної Міліції ДНР" хтось Данило Безсонов. Так ось він заявив буквально наступне: "У світлі підготовки до наступу на Маріупольському напрямку українські силовики вже третю ніч мінують окремі ділянки автомобільних доріг в селах Славне, Березове, Тарамчук".

Залишивши за дужками, саму абсурдність такої заяви, варто задати лише одне питання - яким чином, ці населені пункти, які знаходяться на південь від Донецька, мають відношення до нібито "українського наступу", яке Басурин очікує в районі Новоазовська? Або "права рука" (або який там ще орган) не знає, що робить ліва"?

Зате варто згадати події 13 січня 2015 р., коли під Волновахою бойовиками з реактивної системи "Град" був розстріляний пасажирський рейсовий автобус. Нагадаємо, що 12 загиблих мирних жителів російська пропаганда записала як "що підірвалися на українському мінному полі". Чи Не звідси "ростуть ноги" цього повідомлення від Безсонова? Від окупаційної влади та їхніх російських кураторів цілком можна очікувати провокації в такому стилі.

Принагідно варто відзначити, що заявлене пропагандистами, Маріупольське напрямок хоча і є перспективним, однак далеко не єдино можливим. У цьому зв'язку варто звернути увагу на заяву новопризначеного представника України в тристоронньої контактної групи Євгена Марчука: "На сьогодні де-факто лінія зіткнення наполовину не збігається з лінією, яку все узгодили. Незабаром після домовленостей захоплюють Дебальцеве, захоплені 1648 квадратних кілометрів". І фактично він озвучив те, про що говорять багато військові і політично аналітики (причому як західні, так і вітчизняні), починаючи з літа 2015 р. - Україна має право повернутися збройним шляхом на лінію дотику зразка вересня 2014 р. А тут і Докучаєвськ, і Дебальцеве, і Вуглегірськ, є серйозні територіальні зміни і на приморському напрямку.

Реклама на dsnews.ua

А те, що обидві сторони всерйоз побоюються локального загострення на сьогодні цілком очевидно. Так, на окупованій території Луганської області російські маріонеткові влади оголосили військові збори з 17 по 26 грудня, закликавши 500 чоловік з числа приписаних до складу резервних формувань". При цьому покликаним обіцяють зберегти робочі місця і заробітну плату на період їх участі в цьому сумнівному заході.

Цікаво, що ухильників, які не з'явилися за викликом, буде відловлювати "поліція" і доставляти їх в "військкомати". Останнє абсолютно незрозуміло - невже по всьому "огрызку" Луганської області складно зібрати 500 добровольців, якщо "влада" навіть збираються їх ловити на вулицях?

З іншого боку, на тлі воєнного стану в Україні одночасно проводиться відразу кілька десятків навчань різного калібру. Зрозуміло, що не всі вони описані у відкритих ЗМІ. Однак варто перелічити тільки ті, які вже так сказати "засвічені", щоб хоча б приблизно оцінити масштаби військових приготувань.

Отже, 5 грудня в Херсонській області стартували тактичні навчання підрозділів 124-ї окремої бригади територіальної оборони. За словами військових, навчання триватимуть 10 днів - до 15 грудня. На ці вихідні, 15 і 16 грудня - заплановані військові збори резервістів 119-ї бригади Чернігівської області. Причому, незважаючи на те, що область прикордонна, збори планують провести в скороченому складі. Крім того, на базі окремої бригади морської піхоти Військово-морських сил ЗСУ почалися збори резервістів оперативного резерву першої черги.

Таким чином, можна говорити про те, що за пару днів до об'єднавчого собору, який може стати важливою подією в історії незалежної України, ситуація на Донбасі дуже напружена. Причому вона штучно підігрівається з боку Росії - і це одна з методичок йде щосили гібридної війни.

    Реклама на dsnews.ua