• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Волкер заявив, що в РФ треба забрати право вето на вступ України в НАТО (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua
Росія хоче не допустити вступу України в НАТО, використовуючи окупацію, як засіб досягнення цієї мети

Про це під час онлайн дискусії Київського безпекового форуму заявив американський дипломат, колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, передає "ДС" з посиланням на сайт заходу.

"Росія хоче не дозволити країнам, таким як Україна, Грузія, Молдова, вступити в Альянс. І вона окупувала певні території в цих країнах ", - сказав він.

Волкер підкреслив, що НАТО не мають особливого бажання приймати в свої ряди країни, у яких території окуповані Росією, оскільки згідно п'ятої статті Альянсу (в якій йдеться про те, що напад на будь-яку країну-члена НАТО розглядатиметься як напад на весь Альянс) автоматично означало б необхідність воювати з Росією.

Американський дипломат зазначив необхідність позбавити Росію права вето щодо вступу країн до Альянсу і запропонував не застосовувати п'яту статтю в окупованих територій.

"Ми зобов'язуємося першими не застосовувати силу, щоб їх повернути, і підтримувати тільки мирну реінтеграцію цих територій і відновлення цілісності країн, що прагнуть вступити до НАТО. Це має позбавити Росію стимулів для продовження окупації цих територій", - зазначив Курт Волкер.

"Будь-яка європейська країна, яка відповідає стандартам демократії, верховенства права, вносить вклад у зміцнення загальної безпеки, повинна розглядатися як кандидат для вступу. Ми повинні вдихнути нову енергію в процес розширення, який втратив свою динаміку в останні роки", - додав він.

Київський Форум з безпеки - провідний міжнародний форум з обговорення проблем миру і безпеки. Започаткований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" у 2007 році.

    Реклама на dsnews.ua