• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

"Хвиля завжди змиває все минуле". Як Зеленський зізнався Брюсселю в найпотаємніших страхах

Нинішній український президент дуже боїться назвати Путіна вбивцею, але ще більше він боїться Майдану

Володимир Зеленський під час старту самміта "Україна - ЄС" в Брюселі
Володимир Зеленський під час старту самміта "Україна - ЄС" в Брюселі / EPA/UPG
Реклама на dsnews.ua

Перед тим як відправитися в Брюссель на саміт Україна — ЄС, Володимир Зеленський дав інтерв'ю газеті Politico Europe, що видається в Брюсселі і спеціалізується на європейській політиці. Для Зеленського це була хороша можливість довести до європейських політиків те, що хвилює Україну. Однак замість цього він щедро поділився з європейцями своїми особистими фобіями.

Фобії перед Євросоюзом

Перше питання було, природно, про те, чого Зеленський очікує від майбутнього саміту Україна — ЄС. Зеленський почав було відповідати, перерахував кілька пунктів, але потім раптом ні з того ні з сього переключився на тему своєї готовності до цього саміту. Виглядало це так, ніби він перетворився в школяра, що намагається запевнити вчительку, що він вивчив урок.

«Ми показуємо, що є серйозними партнерами, і підтверджуємо це розвитком антикорупційної системи спільно з фахівцями з країн ЄС. Що ми зробили за рік мого президентства? — запитав він сам себе і став собі відповідати. — Я розумію, що ЄС розраховував, що все це буде відбудовано ще п'ять років тому. Мені зрозуміло, чому це не було відбудовано, але ми з вами люди майбутнього, тому не будемо багато говорити про минуле або минулих. Поговоримо про нас. За рік ми дали повну незалежність НАБУ — головному антикорупційному органу в нашій країні. Ми запустили Антикорупційний суд, він сьогодні працює, повністю технічно підготовлений, і ми вже півроку маємо результати за вироками тим корупціонерам, які, на жаль, ще є в нашій країні. Я вважаю, що ми як партнери дуже добре підготовлені до цього стратегічно важливого саміту Україна — ЄС». Зеленський навів ще кілька заздалегідь підготовлених аргументів і підсумував: «Я думаю, що ми готові до цього саміту». Хоча його ніхто про це не питав.

Зрозуміло, що Зеленський готувався до поїздки в Брюссель саме з тим почуттям страху, з яким школяр, який не вивчив урок, придумує по дорозі в школу правдоподібну легенду для вчительки. Він знав, що на саміті його будуть суворо допитувати про провалену боротьбу з корупцією. Про наполегливе прагнення взяти під свій контроль всі антикорупційні органи і позбавити їх незалежності. Про ігнорування фракцією «слуг народу» листів і публічних звернень послів країн G7 і ЄС.

І ось Зеленський настільки злякався майбутнього допиту на саміті, що взяв і виклав свої страхи прямо перед журналістом Politico Europe.

Фобії перед Порошенком

У пошуках виправдання за провали в боротьбі з корупцією Зеленський не знайшов нічого кращого, ніж кинути камінь в город попереднього президента Петра Порошенка. Аналогічно він вчинив і в пошуках виправдання за невиконану обіцянку швидкого миру на Донбасі. В кінці розмови з журналістом Зеленський раптом вирішив розповісти, хоча його про це не запитували, «хто саме поширює інформацію в ЗМІ про те, що Україна не повинна говорити з Росією». І він відповів собі на своє питання: «На жаль, ЗМІ роблять все, щоб зірвати будь-які можливості діалогу. Навіть в рамках "Нормандії" або Мінського процесу. Це стосується саме тих медіа, які належать або великим фінансовим структурам, або політикам, які були при владі до мене і займали високі посади. У них у всіх є медіа. Вони їм належать — на жаль».

Просто дивно, як людина, що виграла вибори з результатом 73%, зараз скаржиться, що хтось заважає їй говорити з Путіним. Втім, чому дивуватися, якщо він не посоромився визнати себе потерпілим від Марусі Звіробій і Софії Федини.

Фобії перед Путіним

Хоча журналіст Politico Europe не поставив жодного питання про Порошенка, Зеленський сам собі їх ставив і потім відповідав. Протилежна ситуація трапилася з питанням про Путіна. У журналіста знайшлося пряме і просте питання з тих, які так любить Зеленський. «Як ви думаєте, Путін вбиває людей?» — запитав журналіст.

Прекрасна можливість нагадати Європі (особливо тим європейцям, які сплять і бачать, як відновити з Росією business as usual) про криваві військові злочини Путіна в Україні. Але Зеленський сором'язливо зістрибує з цієї теми і починає віщати про те, що з Путіним потрібно розмовляти.

Журналіст допитливий попався, не заспокоюється, задає інше питання про російську верхівку: «Вважається, що в Кремлі є якийсь розкол, вони роздратовані або відчувають певну параною. Як вам здається, чи є з-за цього велика загроза для України?» Зеленський зістрибує і з цієї теми теж, немов ніякої загрози від Путіна немає.

Таке враження, що сказати про Путіна щось правдиве (тобто погане) для Зеленського — табу. Просто тому, що він боїться його, як кролик удава. Це бачить вся Європа, і це велика проблема України.

Фобії перед США і перед Коломойським

Можна перерахувати ще ряд фобій, що проявилися в цьому інтерв'ю. Наприклад, є явна фобія перед США, особливо з огляду на можливі звинувачення у втручанні в американські вибори. Ще недавно Зеленський публічно коментував горезвісні плівки Деркача про Байдена, а тепер злякано запевняє: «Ми не будемо втручатися у вибори і в усе, що може потім бути використано як втручання».

Також є явна фобія перед Ігорем Коломойським. «Нещодавно був звіт, який викликав велику хвилю в ЗМІ, про те, що Коломойський побудував багато будинків, резиденцій в США, і він міг використовувати для цього гроші, які фактично були виведені з Приватбанку», — нагадав журналіст. «Якщо чесно, я не знаю, за які кошти, що і в яких країнах купувала ця людина», — відповів Зеленський. Схоже, щодо Коломойського у нього таке ж табу, як і щодо Путіна.

Фобії перед українцями і Майданом

Але в той же час він панічно боїться українців. Нагадаємо, на початку липня Зеленський терміново з'їхав в Конча-Заспу, де він відчуває себе в більшій безпеці від проявів народної любові. Про плани продати свій будинок в Іванковичах під Києвом він повідомив ще на початку червня, пояснивши це тим, що «там страйкують люди, приходять з різними проблемами». Переїзд готувався давно. Ремонтні роботи в будинку №29 в резиденції «Конча-Заспа», куди переїхали Зеленські, почалися ще восени минулого року. Однак журналістові Politico Europe Зеленський придумав іншу версію: «Я виїхав зі свого будинку, у мене був приватний будинок під Києвом, але там було неможливо працювати через COVID. Будинок був проданий. Тоді я тимчасово переїхав в резиденцію». Схоже, він побоявся зізнаватися в тому, що сховався в держрезиденції «Конча-Заспа» від людей, і вирішив сказати, що сховався від коронавіруса.

Коментуючи масові протести в російському Хабаровську і в Білорусі, Зеленський нагадав: «В Україні було два Майдани. І я бачу там таку ж ситуацію: люди не хочуть жити, як раніше. Люди прагнуть до іншого. Якщо не буде діалогу, якщо влада не буде говорити про це з людьми і буде робити вигляд, що це відбувається "десь, в тому чи іншому районі, це ж не вся країна", то потім буде хвиля. А хвиля завжди змиває все минуле». Судячи з його інтерв'ю, він реально боїться нового Майдану в Україні (особливо з приводу зради на Донбасі). І це добре, як і те, що про цю його фобію вже знають в Брюсселі.

    Реклама на dsnews.ua