• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Питання "ПриватБанку" не є перешкодою у відносинах з Євросоюзом, — Шмигаль

Питання "Приватбанку" не є токсичним у взаєминах з європейськими партнерами України

"Приватбанк"
"Приватбанк"
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю "Укрінформу", передає "ДС".

Відповідаючи на питання, наскільки токсичним є питання результативного завершення справи навколо "ПриватБанку" для відносин між Україною та Євросоюзом, Шмигаль наголосив: "Це питання точно не до уряду. Але скажу, що у банку сьогодні хороші перспективи. Створено наглядову раду, всі процедури відбуваються відповідно до чинного законодавства. Звичайно, наші партнери просять ще більших гарантій стабільності банківської системи, так як від цього залежить наша грошово-кредитна політика та міжнародне співробітництво у наданні фінансування. Хочу запевнити, що питання "ПриватБанку" — важливе, воно на порядку денному у наших європейських партнерів, але в той же час точно не є токсичним у взаєминах з ними".

Також глава уряду зазначив, що під час візиту в Брюссель запевнив своїх європейських колег, що "всі розпочаті в Україні реформи незворотні. Ми продемонстрували реформу децентралізації, яка успішно завершується, доповіли про другий етап медичної реформи, яка відбувається, незважаючи на COVID, нам є чим пишатися у цифровій та закупівельній трансформації країни".

Загалом, як сказав Шмигаль, в роботі знаходиться більше 20 реформ.

"Звичайно, європейців найбільше цікавить реформа судової системи. На жаль, повільність реформування судочинства та системи права в країні напружує і нас — суспільство і бізнес, і наших партнерів. Конституційна криза, численні відверто сумнівні рішення судів різних інстанцій ... Жоден інвестор не захоче йти в країну, де його права не гарантовані справедливим судовим захистом. Ми намагаємося прискоритися, але не все знаходиться у повноваженнях Кабміну. Сьогодні потрібні перш за все рішучі політичні дії з боку парламенту", — підкреслив прем'єр-міністр.

Крім судової реформи, сказав він, "європейців турбує антикорупційна реформа законодавча впорядкованість діяльності НАБУ та НАЗК. А також подальше реформування банківської системи, прийняття змін до законів про банки і банківську діяльність, зокрема в контексті роботи "ПриватБанку" та інших банків, які сьогодні знаходяться у власності держави, а також в цілому банківського ринку. Ось основні больові точки, де ми шукаємо компроміси, де хочемо прискоритися разом з європейцями".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua