• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Шоу-війна за Київ. Як Кличко продасть киянам ще п'ять років свого мерства

Віталій Кличко поповнив свою команду новим членом – Максимом Бахматовим, який займеться піар-забезпеченням його перемоги на виборах мера
Фото: сайт Київської міської ради
Фото: сайт Київської міської ради
Реклама на dsnews.ua

У Віталія Кличка залишилося трохи більше двох місяців до 8 грудня, коли, за планами Зе-команди, мають відбутися вибори мера і міськради столиці. Можна нескінченно сперечатися про те, якими були п'ять років мерства Кличко для Києва і киян - успішними або провальними. Зробив Кличко все, що міг, або, навпаки, втратив всі шанси. Але для результатів виборів це неважливо.

Результати виборів будуть визначатися тим, зробить Кличко все, що можна, за ті два місяці, які залишилися до першого туру. Якщо мер і його команда викладуться по повній, тоді у Кличка буде перспектива вийти у другий тур, очікуваний 29 грудня, і там перемогти.

Причому меру вже навряд чи допоможуть якісь судомні дії для термінового вирішення всіх тих проблем, які не вдалося вирішити за п'ять років. Зараз його має хвилювати тільки одне: як максимально дорого продати киянам п'ять років свого мерства. Точніше, продати треба двічі за п'ять років: ті, що вже пройшли, і ті, які чекають після виборів.

Замість Спасибко і Давтяна

Судячи з усього, Кличко поставився до цієї проблеми з усією серйозністю. Він не став від неї ховатися, а замість цього публічно визнав її і оголосив про намір її вирішити. Для цього поповнив свою команду новим членом - Максимом Бахматовим.

"Сьогодні я хочу повідомити про те, що ми оновлюємо і зміцнюємо команду. Для свіжих ідей, більш ефективної роботи і нових змін у столиці. Нам потрібні сьогодні кризові менеджери. Тому що ситуація складна. Ситуацію в столиці намагаються дестабілізувати. Впливаючи і на важливі для життєзабезпечення міста сфери. Нам треба діяти більш активно, з новими силами. І в організації роботи різних підрозділів міської влади, і в боротьбі з корупцією, і в генеруванні нових ідей для розвитку міста, - сказав Кличко. - Мені приємно, що до нас приєднуються люди успішні та ефективні, авторитетні у своїх сферах. З досвідом втілених великих проектів. Я радий представити Максима Бахматова".

За словами мера, Бахматов займатиметься втіленням інформаційних технологій в управління містом, питаннями інвестиційної діяльності, регуляторної політики, містобудування та архітектури. "Він тепер є моїм радником, а практично - одним із заступників. З широкими повноваженнями і серйозними завданнями", - підкреслив Кличко.

Реклама на dsnews.ua

Бахматов фактично замінить двох заступників Кличко на посаді голови КМДА: Олександра Спасибко і Дмитра Давтяна. Кличко подякував їм за роботу, так що вони, мабуть, будуть звільнені.

За словами мера, Спасибко втілив чимало успішних і знакових для міста проектів. Але є важливі питання, гостроту яких згладити не вдалося. Та роботу над якими потрібно зробити набагато більш ефективною. Це підготовка і прийняття генплану міста, питання архітектури і містобудування, детальних планів територій.

Давтян працював над проектами транспортної інфраструктури. Мер назвав незадовільними темпи прокладання метро на Виноградар, будівництва розв'язки на вулиці Богатирської, зведення Шулявського шляхопроводу. Також є питання до роботи сфери паркування та запровадженню електронного квитка у громадському транспорті.

Три переваги Бахматова

Кличко запевнив, що міська влада сфокусована на всіх цих проблемах і налаштована на їх рішення. Саме для цього, як випливає зі слів мера, запрошений Бахматов. Звідки ж у Кличка впевненість в чудодійності його нового радника-заступника?

Бахматов ніколи не працював у комунальній сфері. Але у нього є три незаперечні переваги в порівнянні, наприклад, з тими ж Спасибко і Давтяном.

По-перше, він причетний до шоу-бізнесу. Сам був шоуменом і вміє робити шоу. Знає правила гри та звичаї в цьому виді бізнесу. Бахматов був кавээнщиком (в 1996-2005 рр.), співвласником і генеральним продюсером компанії Comedy Club UA (2006-2007), автором, продюсером і ведучим низки інших телепроектів.

Сам Бахматов, зазначивши, що у нього є великий досвід роботи у КВК і Comedy Club, іронічно додав: "На сьогоднішній день це дуже важливо в нашій державі, тому без цього, на жаль, ніяк. Я готувався до цієї позиції з 1996 року".

Це те, що може допомогти придумати і реалізувати ефектні ходи в шоу-війні проти Зе-команди. Можна не сумніватися, що Зе-команда буде вести проти Кличка (насправді вже фактично веде) не просто війну, а саме шоу-війну. Тобто війну, супроводжувану шоу і перетворену в шоу.

По-друге, Бахматов причетний до продажу досягнень. В буквальному сенсі: з червня 2015-го він виконував обов'язки, а з квітня 2016-го по березень 2017-го обіймав посаду генерального директора Національного комплексу "Експоцентр України", більш відомого під своєю старою назвою ВДНГ - Виставка досягнень народного господарства.

Тепер всі недоробки в Києві можна буде списати на Спасибко і Давтяна, які не впоралися. А всі досягнення Києва за останні п'ять років приписати Кличко. І не просто сприйняти, а виставити напоказ, як на ВДНГ, і продати киянам максимально дорого. Щоб ті купили собі Кличко ще на п'ять років.

А по-третє, Бахматов причетний до нових технологій. Розбирається в них і вміє їх впроваджувати. У 2005-му створив IT-компанію UkrGerman Enterprise (UGE), яка за дев'ять років стала досить сильною, щоб нею зацікавилася провідна українська софтверна компанія SoftServe. Спільний проект був оцінений в більш ніж $2 млн і став найбільшою угодою на українському IT-ринку 2014 р.

З квітня 2017-го Бахматов був керуючим партнером інноваційного містечка UNIT.City в Києві по вул. Дорогожицькій, 3. Це найбільший бізнес-проект Василя Хмельницького. UNIT.Центр - місце, де створюється екосистема і інфраструктура для розвитку бізнесу в сфері високих технологій і креативних індустрій. Де на одному майданчику сконцентровані компанії, стартапи, студенти, фахівці і дослідницькі лабораторії.

Кілька тижнів тому стало відомо, що Бахматов покинув UNIT.City "в зв'язку з закінченням контракту". Втім, не виключено, що насправді Василь Хмельницький просто "позичив" або "відрядив" Максима Бахматова в допомогу Віталію Кличку. У будь-якому випадку варто відзначити, що Хмельницький завдяки UNIT.City і Бахматову зумів здобути імідж одного з найбільш просунутих і високотехнологічних інвесторів в Україні.

Крім того, Бахматов очолює правління Tech Radar - першого українського корпоративного акселератора. Radar Tech розвиває корпоративні інновації, об'єднуючи провідні корпорації (в їх числі "Київстар", МХП, Укрсиббанк, ДТЕК) і перспективні стартапи в телеком-, агро-, фінтех - і энергосекторах.

Коротше, у Бахматова досить багатий инноваторский досвід, щоб грамотно намалювати інноваційні перспективи Києва в наступну п'ятирічку мера Кличко. І щоб кандидат від Зе-команди на тлі просунутого Кличко виглядав відсталим неуком і жалюгідним дилетантом.

Офіс для троллінгу

"Максим вміє працювати, вміє вести за собою однодумців, втілювати успішні проекти. У нього багато цікавих ідей і велике бажання долучитися до змін у Києві. А ще мені подобається його почуття гумору і вихованість", - підкреслив Кличко, представляючи Бахматова.

Той, у свою чергу, розповів, що зустрічався з мером у заходах і проектах, цікавих для міста. "Обговорювали майбутнє Києва. Тому у нас виникло бажання рухатися далі разом у впровадженні ефективних змін", - сказав Бахматов.

Своїми основними цілями на новій посаді він назвав створення Офісу трансформації та залучення інвестицій в Київ. Тому можна очікувати, що незабаром Бахматов і справді обзаведеться офісом, який стане одним з головних фонтанів передвиборчого піару Кличко.

Швидше за все, саме на Бахматова буде покладена місія тролити Зе-команду та її кандидата на посаду мера. Зе-команда розраховує виграти вибори у Києві на простій формулі: "Гірше не буде". Тому команді Кличка потрібно довести до свідомості киян (і далі - до їх підсвідомості і інстинктів) одну-єдину страшилку: "Якщо переможе Зе-кандидат, обов'язково буде гірше. Києву доведеться пережити криворізьке навала. Інвестори з Києва втечуть. Київських бізнесменів підімнуть дніпропетровські" і так далі, з варіаціями.

Але Кличко не хоче, щоб його кампанія опускалася до рівня "Кварталу 95". Тому він і пообіцяв, що Бахматов повинен дотриматися почуття гумору і вихованість.

    Реклама на dsnews.ua