• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Війна за таблички. Як команда Зе готується до місцевих виборів

Гончарук оголосив 2020 роком "Великого будівництва". Нагадаю всім, що попередній рік у нас був роком "Капітального ремонту країни"
Реклама на dsnews.ua

Що велике будівництво, що капітальний ремонт - це обгортка, яку творить людина, відповідальний за піар. Але давайте не про піар, а про зміст.

Механіка дуже проста. Ви пишете лист від Кабміну в регіони і вимагаєте надати плани по здачі інфраструктурних об'єктів у цьому році. Вибираєте цікаві і далі з'являються ролики і видосики про тисячі інфраструктурних об'єктів. Правда, тут є велика пастка брехні в яку вже потрапив Гончарук, коли заявив, що побудує тисячу нових шкіл і купу всього іншого. Справа в тому, що ремонти дійсно відбудуться і їх буде досить багато (нові вікна - це теж ремонт). А ось нового будівництва буде мало. Але тут вже питання апетитів з піару брехні.

Після визначення кількості об'єктів, що затверджується типовий макет таблички у цього об'єкта, де буде сказано, що все це робиться за сприяння Президента Володимира Зеленського (великими літерами, щоб побачили всі перед виборами). І тут ми входимо у передвиборчу колізію. Тому що на цьому об'єкті хоче пропіаритися місцева влада, яка також дає співфінансування. Тому поруч з'явиться табличка, що цим об'єктом займається мер такий-то або депутат такий-то. Як варіант, на одній табличці буде відразу дві, три або навіть чотири прізвища. І, починаючи з літа, розпочнеться грандіозна тріскотня про те, як тут і там щось робиться.

Я не буду вдаватися в піарні речі і чому в 2018-19 рр. вони не допомогли Порошенко і Гройсману, хоча і було проведено грандіозне відновлення доріг, а завдяки децентралізації було дійсно побудована маса об'єктів.

Більш важливо говорити про іншому: в 2020 році всі місцеві бюджети в середньому на 12-15% зменшили витрати на капітальне будівництво. З держбюджету також різко зменшилися витрати на ці цілі. В сумі це приблизно мінус 50-60 млрд. А виходячи з нинішньої тенденції щодо наповнення бюджету (провальні листопад-січень), цифра може бути збільшена. Тому кількість реально гідних об'єктів буде мінімальним. Хоча для піару це не проблема - вибирається 10 об'єктів, їх розкручують в ЗМІ і далі людям говорять: ось бачите, там де нормальний мер є будівництво, а де немає - нічого немає (а тут ще й Мінфін штучно затримує гроші, як це відбувається з Дніпром чи було з Києвом, поки Кличко не вирішив все в офісі президента).

Але є в цьому всьому одна проблема. ВЕЛИКЕ будівництво - це не капітальне відновлення. І, на жаль, у 2020 році у нас буде спад саме в будівництві інфраструктури.

    Реклама на dsnews.ua