• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Усі "герої" "російської весни" вбиті. Тепер ФСБшники візьмуться один за одного, - Денисенко

Вбивство Захарченко будуть вішати на Україну, але насправді ця подія означає завершення епохи Суркова в "Л-ДНР" і повну заміну його людей на представників ФСБ або ГУР МО Росії
Реклама на dsnews.ua

Представник уряду в парламенті Вадим Денисенко дав коментар Depo.ua за вбивства голови "ДНР" Олександра Захарченко, передає "ДС".

- Що може означати вбивство Захарченко?

- Цю подію слід розглядати у трьох площинах: економічній, політичній площині українського сліду (мовляв, "замовниками і виконавцями вбивства були українські спецслужби").

Якщо говорити про економічної ситуації - то, насправді, це не що інше, як закінчення епохи Суркова на Донбасі. Те, що було розпочато в Луганську, коли викинули Теслярської, замінивши його Пасічником, зараз по суті у більш жорсткій формі відбувається у Донецьку.

Якщо маємо на увазі символічну історію, яка не менш важлива, особливо для росіян, то вбивство Захарченко - це вбивство останнього героя "російської весни". З живих безпосередніх лідерів заворушень 2014 залишилося тільки двоє громадян України - це абсолютний паяц, колишній "народний мер" Донецька Губарєв, який давно втік у Росію, і Ходаковський. Але Ходаковський, судячи з усього, як і Пасічник, був подвійним агентом, і його по суті захищає ФСБ або ГУР МО Росії.

- Подібне може вбивство бути повішеним на Україну?

- Я навіть не сумніваюся, що однією з версій, яка буде активно пропагуватися як на окупованих територіях, так і в Києві, буде така, що це робота наших спецслужб.

Реклама на dsnews.ua

Насправді відповісти на питання, хто знищив Захарченко - зараз навіть теоретично неможливо. Але те, що цей фактор буде використовуватися по обидві сторони лінії розмежування, можна вважати доконаним фактом.

І це, безумовно, дозволить росіянам у всіх міжнародних форматах почати говорити про звірства українців і т. д.

Що в цій історії шкода, так це те, що постраждають невинні люди. "ДНР" схопить яких стрілочників, їх почнуть допитувати і потім крутити серіал про "злих украх".

- І все ж, росіяни можуть використовувати цю історію для загострення на фронті?

- У короткостроковій перспективі навряд чи це можливо, але ця ситуація може бути використана для спроб більш активної мобілізації військовослужбовців. І не виключено, що під цим соусом росіяни спробують різко наростити свою безпосередню армію, присутність на цих територіях, з тим, щоб у середньостроковій перспективі спробувати нагнітати ситуацію.

- Що далі буде відбуватися в "ДНР"?

- Судячи з усього, сценарій буде розвиватися так само, як і в "ЛНР", коли на зміну сурковцам прийдуть представники то ФСБ, то ГУР МО Росії - з відповідними кадровими чистками. Тобто говоримо про те, що всі "герої" донбаської "російської весни" вже знищені, і тепер ФСБшники рано чи пізно візьмуться один за одного.

    Реклама на dsnews.ua