• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Ви не мати і навіть не мачуха": глава ПЦУ Епіфаній назвав Росію дочкою України

Росія протягом своєї історії переймає українське коріння, тому що поступово втрачає своє

Епіфаній
Епіфаній / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив в інтерв'ю ЛігаБізнесІнформ, передає "ДС".

За словами глави ПЦУ, між дзвіницею Михайлівського золотоверхого собору і Софією Київською — "духовна вісь українського народу".

"Ще називають, що це перший київський кремль, який теж Москва перейняла. Але все звідси, коріння — тут. І чому вони так бунтують зараз? Тому що вони втрачають ці історичні корені. Тут був апостол Андрій Первозванний, тут було хрещення Русі. Зараз вони називають це "єдиною купіллю", але історія тут, коріння тут"- сказав Епіфаній,

Він додав, що українці хочуть "бути незалежними", "хочуть бути господарями у своєму домі".

"Ми не хочемо, щоб цей так званий старший брат задушив нас у своїх люблячих обіймах. Давайте будемо дружити, але на рівних правах. Немає ні старшого, ні молодшого. Є, навпаки, "мати" – тут, а ви – "дочка". Ви – не "мати", ви навіть не "мачуха", — зазначив глава ПЦУ.

Епіфаній додав, що у Москві "все перейняли, все забрали, все переписали, все зробили на свій лад".

"А зараз, коли ми відтворюємо цю об'єктивну історію, ви протидієте, ви намагаєтеся знищити нас як український народ. Ви знищували нас протягом останнього століття. Голодомором не знищили. Робили все, щоб стерти нашу українську ідентичність, але не вийшло…" — зазначив предстоятель ПЦУ.

Як повідомляла "ДС", раніше до Православної церкви України приєднався ще один прихід Московського патріархату, цього разу — з Вінницької області.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua