• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Видати бажане за дійсне: Угорщина наполягає на перемогу в "Венеціанка"

Реклама на dsnews.ua
В Угорщині вважають, що рішення Венеціанської комісії щодо мовної статті українського закону "Про освіту" є перемогою Будапешта

Про це заявив прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер на прес-конференції в Будапешті, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Тиск на Україну явно зростає через те, що в п'ятницю дві важливі міжнародні організації підтримали критику Угорщини щодо Закону України "Про освіту", - заявив Менцер.

"Після заяви високого представника Європейського Союзу з закордонних справ і попереднього доповіді Венеціанської комісії, було остаточно доведено, що це не просто угорська проблема, а європейська", - сказав він.

За словами Менцера, Венеціанська комісія, яка опублікує повний звіт з цього питання вже в понеділок, "підтвердила, що критика стосовно України є виправданою, а також те, що Україна йде проти своєї Конституції та міжнародних зобов'язань".

"Більше того, Комісія також заявила, що суперечлива частина Закону України "Про освіту" - 7 стаття - повинна бути змінена", - додав він.
На сайті угорського уряду також повідомляється, що Україна нібито інтерпретувала попередній доповідь Венеціанської комісії "незвичайним способом".

"У п'ятницю Україна інтерпретувала попередній доповідь Венеціанської комісії "незвичайним способом", але Угорщина не хоче приєднуватися до таких "змагань з інтерпретації", вона хоче, щоб Україна виконувала законні очікування міжнародного співтовариства", - йдеться в повідомленні на сайті угорського уряду.

Як повідомляла "ДС", 8 грудня Венеціанська комісія прийняла рішення про скандальну "мовної" статті закону "Про освіту", зайнявши сторону України. При цьому комісія рекомендувала Україні пролонгувати перехідний період для імплементації мовної статті.

Комісія також пропонує Україні збалансувати положення мовних норм закону про освіту щодо російської мови.

    Реклама на dsnews.ua