• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Виніс вирок Януковичу суддю відсторонили

Реклама на dsnews.ua
Костянтин Васалатій, суддя Оболонського райсуду Києва, тимчасово відсторонили від правосуддя

Суддя розглядав справу про держзраду побіжного екс-президента Віктора Януковича, передає "ДС" з посиланням на "Судова влада України".

"Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності і застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання про відсторонення від посади прийняла Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 4 березня 2020 року", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що рішення прийнято, відповідно до ч. 7 ст. 49 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" і 2 ч.. ст. 62 Закону "Про Вищу раду юстиції".

Термін дії відсторонення суддів від правосуддя - до прийняття ВСП рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

Нагадаємо, суддя Васалатій був у складі колегії суддів Оболонського райсуду, який 24 січня виніс вирок екс-президенту Віктору Януковичу, заочно засудивши його до 13 років ув'язнення. Згідно з вироком, він визнаний винним за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу (держзрада), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни). Також екс-президент був виправданий за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило тяжкі наслідки).

Як писала "ДС", в кінці січня заступниками директора Державного бюро розслідувань стали Олександр Бабіков і Олександр Соколов.

Бабіков був призначений заступником Ірини Венедиктової всупереч зверненням адвокатської дорадчої групи до президента Володимиру Зеленському та силовиків із закликом протидіяти його призначенням через "очевидного прямого конфлікту інтересів".

Як відомо, Бабіков раніше працював в юридичній фірмі Aver Lex, яка захищала побіжного екс-президента Віктора Януковича, заочно засудженого в Україні за держзраду. Між тим під час брифінгу в Києві Бабіков заявив, що "не уявляв права та інтереси пана Януковича, тим більше, у справах Майдану". Проте пізніше в Офісі генпрокурора оприлюднили документи, які підтверджують, що Бабіков все ж захищав інтереси побіжного екс-президента.

На початку лютого з'явилася інформація про те, що за заявою голови ДБР Олександра Бабікова в 2019 році відомство відкрило провадження щодо слідчих ГПУ у справах Майдану.

    Реклама на dsnews.ua