• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Розсмішити політиків. Зеленський не помітив, що свято закінчилося

Ставши президентом, Володимир Зеленський продовжує діяти так само, як і до інавгурації, приділяючи основну увагу шоу та піару замість конкретних кроків, чим заганяє себе в пастку
Фото: EPA/UPG
Фото: EPA/UPG
Реклама на dsnews.ua

Президенту Зеленському так і не вдалося домовитися з парламентом, а його перші законопроекти були з тріском провалив. Незважаючи на це, глава держави разом зі своєю командою продовжує активно займатися піаром замість того, щоб вирішувати питання з Радою.

Попередники шостого президента мали два варіанти взаємодії з парламентом - примушувати нардепів до потрібних рішень або домовлятися з ними, якщо "кнутовых" аргументів не вистачає. Можливостей діяти за жорстким варіантом у Зеленського немає - оголошуючи про розпуск Ради, він не запасся навіть рішенням знаменитого Окружного адмінсуду столиці, яке давало б йому юридичні підстави розігнати депутатів. Повернувшись в Україну "юридичний геній" Портнов міг би допомогти, але у Зеленського, мабуть, не хочуть розплачуватися за роботу.

Домовитися із народними обранцями Зеленський теж не зміг - його законопроект про зміну системи виборів на пропорційну з закритими списками набрав лише 72 голоси. Тим часом представник Банкової в парламенті Руслан Стефанчук міркує про речі, від конкретного політичного процесу вельми далеких і грає популістськими кліше. Характеризуючи "Слугу народу", він називає ідеологією партії лібертаріанство. Невідомо, чи здогадується про значення слова президент, але що можна сказати з упевненістю - виборці Зеленського навряд чи здогадувалися про це. За словами Стефанчука, в списки "Слуги" візьмуть людей, корисних для партійного будівництва", впізнаваних і засвітилися в медіапросторі, не обійдеться і без журналістів.

По суті, розповівши про схему підбору кандидатів у списки партії, дуже схожою на те, що практикували "регіонали" (ми пам'ятаємо спортсменів, зірок, водіїв і масажистів, які пройшли в Раду), Стефанчук бахвальски заявив, що за виборця його політсила боротися не буде, а запропонує нову модель відносин. Втім, це з тієї ж опери, що й відкрита, відповідальна і зрозуміла політика - всі ці приємні слова Зе-команда спростувала буквально за пару днів, продовжуючи піаритися і не бачачи ніяких протиріч з реальністю.

Але списки "Слуги народу" і партія в цілому - це ще півбіди. Своєрідну "американську мрію" або "країну можливостей" Зе-команда хоче втілити не тільки в Раді, але і при підборі регіонального керівництва. Розписавшись в тому, що хто завгодно з досвідом може отримати шанс на реалізацію", у Зеленського підтвердили, що критеріїв, яким повинні відповідати люди, що йдуть на держслужбу, просто не знають - "розумних і талановитих людей" вистачить на всі посади.

Щоб українці остаточно усвідомили, яке щастя звалилося їм на голову, в президента вирішили ввести пряму демократію, придумавши замість існуючої системи петицій якесь "народне вето", яке українці зможуть накласти мало не на будь-яке рішення влади. Незрозуміло з яких грошей забезпечивши кожну бабусю в селі смартфонами, українці зможуть скасувати, наприклад, які-небудь "закони 16 січня". В яких країнах уже досягли такої гармонії влади з народом - у Зе не говорять, розраховуючи на популярність самої ідеї в народі.

Образившись на непокірних нардепів, у команді президента згадали, що їх, мовляв, занадто багато, потрібно скоротити кількість, а зробити це можна, запустивши всеукраїнський перепис, яка покаже скорочення населення і непотрібність 450 "багнетів". Свіжість ідеї виглядає сумнівною -це пропонував зробити ще Леонід Кучма, неабияк конфліктували з Радою. І тоді і зараз думка скоротити "дармоїдів-нардепів" в народі дуже популярна, ось тільки до нинішніх проблем з парламентом це відношення не має, а всеукраїнський перепис - масштабне і дороге захід, яке треба готувати не один рік.

Реклама на dsnews.ua

Кілька днів, що минули з інавгурації глави держави, показали, що Зеленський та його команда поки так і не перебудувалися з режиму виборчої кампанії, продовжуючи піаритися і створюючи зручну "картинку" для народу. Якщо президент не вибереться з свого "піар-бульбашки", почавши діяти і йдучи на контакт з політикумом, то наслідки будуть сумними і для нього, і для України в цілому.

    Реклама на dsnews.ua