• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Бурштиновий губернатор. Навіщо президент призначив головою вихідця з Житомирщини СБУ

Президент Володимир Зеленський призначив головою Житомирської обласної державної адміністрації Віталія бунечко (рос.), супроводжує представлення нового губернатора показовою прочуханкою місцевих чиновників
Фото: oda.zt.gov.ua
Фото: oda.zt.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Свеженазначеннный голова Житомирської ОДА відразу ж пообіцяв зосередитися на розвитку регіону і викорінити корупцію. Як це в нього вийде - велике питання, але про все по порядку.

Новий житомирський губернатор - особистість маловідома, що пояснюється місцем його попередньої роботи - він кадровий спецслужбіст, у 1997 р. закінчив Академію СБУ і потім усю кар'єру пропрацював у центральному апараті спецслужби, тому його призначення губернатором проблемного регіону виглядає начебто логічно. З іншого боку, Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави в економіці, у якому працював майбутній губернатор, має славу одного з найбільш корумпованих підрозділів спецслужби. Відносну популярність бунечко (рос.) придбав в 2015 р., коли ЗМІ звинуватили його у спробі впливати на тендери "Енергоатому" і "кришуванні" компанії "Укргазвидобування". Втім, далі звинувачень у пресі справа так і не пішла.

Примітно те, що бунечко (рос.) - перший губернатор, якого нічого не пов'язує з регіоном - не жив, не вчився, не працював і не має родичів. При цьому його призначення в Житомир ЗМІ вже пов'язали з протекцією олігарха Ігоря Коломойського. Зокрема, рідний брат Віталія, В'ячеслав бунечко (рос.), займає посаду начальника одного з департаментів "Укрнафти", яка знаходиться під операційним управлінням групи "Приват" Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Знаковим можна вважати те, що представив Зеленський свого "намісника" під час наради в Олевській райдержадміністрації з питань боротьби з нелегальним видобутком бурштину. Під час традиційного розносу чиновників, який президент вже влаштовував і в Борисполі, і на Закарпатті, Зеленський дав зрозуміти, що очікує від нового керівника області швидких результатів у боротьбі з незаконним видобутком бурштину. Для цього Зеленський вирішив поміняти не тільки голову ОДА, але і практично всіх чиновників-силовиків, і навіть головного лісника.

"Ми почнемо працювати за всіма прізвищами (мабуть, маються на увазі чиновники, підозрювані у "кришуванні" нелегального видобутку бурштину ) у цих трьох (Волинської, Рівненської та Житомирської) областях. Найкращий варіант, щоб вони збирали свої речі і змінили адресу свого існування, змінили країну свого життя, це буде самий м'який варіант. У даній схемі і Нацполиция, і Служба безпеки. У Житомирській області, я так розумію, це і Овруцький Олевський райони. Керівників райвідділів поліції, яких я дуже прошу звільнити", - сказав президент. На що керівник Нацполиции Сергій Князєв, який розповідав про ситуацію з питання бурштину, відповів: "Зробимо".

Президент рекомендував піти з посади і керівнику Нацполиции області В'ячеславу Печененко. "Я вам дуже рекомендую залишити свою посаду. Буду говорити з паном Аваковим і паном Князєвим. Може ви нормальна людина і в схемі не були, але ви не можете зробити нічого з "бурштиновими піратами" Житомирської області", - сказав президент.

Також Зеленський пообіцяв звільнити главу СБУ області Віктора Панасюка.
"Ми замінимо главу Служби безпеки в Житомирській області. Я хотів би, щоб Іван Геннадійович Баканов розглянув іншу кандидатуру", - сказав глава держави.

Реклама на dsnews.ua

Втім, навіть з підтримкою "десанту" нових начальників ключових обласних відомств результат боротьби проти бурштинових "піратів" далеко не ясний, адже сонячний камінь в промислових масштабах нелегально видобувається на Житомирщині протягом близько десяти років. За цей час особливих успіхів у боротьбі з цим злом не вдалося досягти ні міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, отправлявшему сюди Нацгвардію, ні колишнім керівникам СБУ Валентину Наливайченку та Василю Грицаку, увольнявшим проворовавшееся обласне начальство СБУ, ні генпрокурору Юрію Луценку, "рубившему голови місцевих прокурорів. Згадується і доручення Петра Порошенко "за два тижні навести порядок з бурштином", яке в підсумку ні до яких конкретних результатів не привело, тому вдасться перемогти бунечко (рос.) бурштинову мафію - невідомо.

Поки призначення бунечко (рос.) мало лише гучний медійний ефект, втім піариться на темі боротьби з "бурштинокопачами" вдавалося і представникам старої влади. Складність в тому, що в разі, якщо всі кадрові рішення Зеленського не принесуть швидкого позитивного результату, піар на цій темі може стати для президента чорним.

    Реклама на dsnews.ua