• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Хабарі для ситников. Які гроші ходять в антикорупційних структурах

Історія про хабарі, яка передавалася через всім відомого штатного агента НАБУ викликає масу питань, на які у Ситника просто немає відповіді. І очевидно, таку відповідь ми ніколи не почуємо
Реклама на dsnews.ua

Отже, які ж ці питання?

1. Схожий Злочевський на повного ідіота, який вирішив віддати таку суму Євгену Шевченка, про який всі знають, що він таємний агент?

Очевидно, що ні. Більш того, він не міг не знати, за допомогою кого будуть передаватися гроші. І чоловік, який затриманий при передачі грошей (перший заступник керівника столичної податкової), явно не перший день крутиться в цьому "бізнесі". Висновок в даному випадку простий: або на Злочевського і Ільяшенко одночасно зійшло повне затьмарення розуму, або до цього вже були кейси, коли той же Шевченко вирішував питання в НАБУ.

2. Чому така величезна сума хабара?
Насправді, це дуже велика сума, але вона особливо не здивувала нікого. Просто такі суми ходять при вирішенні подібних питань. Можна тільки здогадуватися про рівні кеша в питаннях чесних і непідкупних НАБУ і САП.

3. Чи можна говорити, що диму без вогню не буває?
У цій справі існує дуже багато незрозумілих лакун. Перша - кажуть, що спочатку домовлялися про переведення справи в інший слідчий орган. І це коштувало мільйон (так принаймні стверджує Бутусов). І дійсно, справа "Бурисмы" нібито перевели (не буду стверджувати). Потім була пропозиція закрити повністю з формулюванням "за відсутністю складу злочину". І це вже коштувало $6 млн. Простіше кажучи, якщо б подібних рішень за відповідні суми не було б раніше - ніхто б, напевно, не давав такі кошти.

4. Що це за прокурор, який стежив за закриттям справи?
Судячи з усього, в Ільяшенко, в Злочевського був свій прокурор в Офісі генпрокурора. І роль цієї людини мінімальна - просто просигналізував, що справу закрито. Тому, коли зараз намагаються качати історію про це прокурора - це несерйозно. Це класичний "передасть", який навряд чи грав якусь серйозну роль у цій історії.

    Реклама на dsnews.ua