• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Як Генпрокуратура повернула Януковича в українську політику

Захист Віктора Януковича під час передвиборчої кампанії використає прогалини в роботі Генпрокуратури для політизації справ проти екс-президента - втікача. Це може завдати удару під дих всій українській владі
Фото: dt.ua
Фото: dt.ua
Реклама на dsnews.ua

Адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк повідомив про призупинення слідства Генпрокуратури проти його підзахисного у справі про події на Майдані. Адвокат також заявив, що його клієнт та захист отримували лише дві підозри - у справі Майдану і у справі про приватизацію "Укртелекому". Сердюк також розповідав, як його клієнт хоче співпрацювати зі слідством і взагалі - Янукович ледь не жертва політичних репресій.

Власне, такого повороту в обраній командою екс-президента стратегії захисту варто було очікувати. І можна було прогнозувати, що "невинуватість" Януковича його адвокат витягне саме під час передвиборчої кампанії. Тому у справах проти екс-президента - втікача мала бути така доказова база, яка б дала можливість Генпрокуратурі вміло протидіяти спробам захисту політизувати процес. У ГПУ вже пояснили, що справу призупинили у зв'язку з оголошенням Януковича у розшук. А в разі повідомлення адвокатом підслідного адреси його проживання слідство планує направити повторний запит у правоохоронні органи Російської Федерації з проханням затримати екс-президента та передати Україні. З цього можна зробити висновок, що відправляти слідчих до Ростова у відомстві Шокіна не планують. Зрозуміло, якою буде відповідь правоохоронних органів РФ. Простіше кажучи, тупик. Тепер захист Януковича вестиме до того, що раз їхній клієнт не засуджений, а слідство відмовляється навіть його допитувати, то санкції, застосовані щодо екс-президента на Заході, мають бути зняті.

Захист Януковича вестиме до того, що раз їхній клієнт не засуджений, а слідство відмовляється навіть його допитувати, то санкції, застосовані щодо екс-президента на Заході, мають бути зняті

Пояснення Генпрокуратури виглядає логічним з точки зору процесуальних дій, але з точки зору пересічних громадян вся ця колотнеча навколо справи Януковича схожа на спробу ГПУ врятувати честь свого мундиру. Сердюк зробив хід першим і тепер команді Шокіна весь час доведеться виправдовуватися. До того ж, пересічному громадянину цікаві не процесуальні дії, а той факт, що за вбивства активістів Майдану ніхто не сів. Зрозуміло, що фізично посадити Януковича найближчим часом неможливо. Але за півтора роки можна було б винести йому хоча б заочний вирок і по іншій справі. Адже з розслідуванням трагічних подій на Майдані дійсно не все так просто, тому захист і переводить стрілки зі свого клієнта на колишнє керівництво МВС та СБУ. Але є й інші можливості. Наприклад, нікому невідомо, на якій стадії перебуває справа про узурпацію Януковичем влади. Відомо лише, що голова Конституційного суду Баулін потрапив у ДТП.   

Тепер плоди повільності та бездіяльності ГПУ пожинатиме вся влада. Адже Янукович знову став суб'єктом чи, вірніше, привидом української політики. Якщо до нього не їхатимуть слідчі, він, сидячи у Ростові, зможе розповідати власну версію подій на Майдані і її активно тиражуватиме російська пропаганда. А наші ЗМІ це передруковуватимуть, політики та експерти різного калібру коментуватимуть. І проблема не у тому, що у версію Януковича ніхто не повірить, а в тому, що це дуже дратуватиме суспільство.

Важко щось порадити Генпрокуратурі, адже нинішній стан речей - це результат діяльності не стільки Шокіна, скільки його попередників. Їхати до Ростова слідчим чи не їхати - результат буде однаково поганим. Бо у разі допиту захист неодмінно скористається нагодою повідомити ЗМІ вигідні йому деталі. Тож, якщо влада хоче хоча б якось пом'якшити іміджевий удар через "казус Януковича", потрібно жорстко покарати винуватців затягування розслідування справ про розстріли на Майдані. За відверте шкідництво.

    Реклама на dsnews.ua