• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Якщо в новоствореному БЕБ працюватимуть люди з податкової, цей орган буде корумпованим, - Данилюк

Якщо Бюро економічної безпеки очолять представники старих правоохоронних і податкових структур, цей орган буде підконтрольним, корумпованим і каральним по своїй суті

Реклама на dsnews.ua

На цьому наголошує автор концепції БЕБ Олександр Данилюк, передає інформаційне агентство Interfax-Україна за підсумками пресконференції.

Він заявив, що люди, які працювали в таких структурах як податкова міліція, національна поліція, СБУ не можуть очолювати БЕБ.

"В БЕБ більшість людей, які будуть працювати, мають прийти з приватного сектору, тому що більшість людей СБУ, національної поліції, податкової поліції не здійснюють діяльність в інтересах громадян та держави, бо там панує корупція, свавілля. БЕБ має стати фінансовим НАБУ, тобто незалежним, професійним, але який спеціалізується саме на боротьбі з економічними злочинами, а не на корупції", — зазначив Данилюк. 

За словами Данилюка, є велика загроза, що орган стане політично залежним.

"Провести Мельника, який зараз є керівником Державної фіскальної служби, це та сама податкова міліція, тому що він зрозумілий, він контрольований, він забезпечує виконання політичних замовлень Офісу президента", – говорить Данилюк.

Він висловив сподівання, що суспільний розголос вплине на ситуацію.

"БЕБ — це як потужна зброя і питання в тому, хто цією зброєю буде користуватися: злочинець або людина, яка охороняє інтереси держави. Я дуже сподіваюся на те, що і суспільство, і бізнес зараз займе активну позицію і не дадуть корупціонерам і людям з каральної системи, яку вони раніше очолювали або працювали в цих органах, очолити цей орган, бо на цьому буде кінець", – підсумував Данилюк.

    Реклама на dsnews.ua