• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Якщо влада забиратиме пенсії та житло за борги, люди вийдуть на вулиці, — Тарас Батенко

Українські пенсіонери та малозабезпечені можуть позбутися пенсій, соціальної допомоги й житла. Це станеться, якщо влада не зупинить нову систему автоматичного стягнення боргів за комуналку. Втративши останню надію, люди вийдуть шукати справедливості на вуличні протести

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив народний депутат від партії "За Майбутнє" Тарас Батенко.

Відтепер кошти боржників за комунальні послуги блокуватимуться та списуватимуться навіть із соціальних рахунків, на які українцям щомісяця нараховують пенсії та різні види соціальної допомоги. Відтак громадяни, для яких це єдине джерело доходу, можуть залишитися без засобів до існування. 

За офіційною статистикою, через швидке зростання комунальних тарифів та мізерне зростання пенсій і різних видів соціальної допомоги борги за комуналку в Україні сягнули 80 млрд грн. Більшість українців не може платити за космічними тарифами, які, за прогнозами експертів, восени зростуть ще на 30–40%.

Таким чином, на думку нардепа, влада заганяє найбільш вразливі категорії населення, пенсіонерів та малозабезпечених у боргову яму. При цьому в багатьох сім’ях витрати на продукти складають до 70% спільного доходу, тому людям доводиться вирішувати: сплатити рахунки чи харчуватися.

"Безперечно, борги слід погашати, у першу чергу це важливо для місцевих бюджетів. Але пенсіонерам і малозабезпеченим необхідна в цьому допомога від держави, — зазначає народний депутат від партії "За Майбутнє" Тарас Батенко. — Уряди західних країн допомагають своїм громадянам пережити наслідки коронакризи. Наша влада, навпаки, добиває людей антисоціальними рішеннями".

Народний депутат не виключає, що, залишившись без грошей, пенсіонери та малозабезпечені будуть вимушені ще більше влазити в борги. Відтоді перед ними постане реальна загроза втратити власне житло через дії колекторів. Такий сценарій загрожує Україні серйозним соціальним вибухом, громадяни можуть вийти на вуличні протести.

Партія "За Майбутнє" звернулася до уряду з вимогою терміново призупинити дію нової системи стягнення заборгованості за комунальні послуги. У партії вважають, що пенсіонери та малозабезпечені, для яких пенсія та соціальні виплати є єдиним джерелом доходу, мають бути звільнені від примусового стягнення боргів за комуналку.

    Реклама на dsnews.ua