• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Янукович перед втечею вивозив з Межигір'я картини, - екс-охоронець

Реклама на dsnews.ua
З резиденції колишнього президента Віктора Януковича "Межигір'я" перед його втечею вивозили різні речі

Про це під час засідання Оболонського районного суду Києва у справі про держзраду Януковича заявив співробітник Управління держохорони Олесь Шаран, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Шаран підтвердив, що Янукович увечері 21 лютого 2014 вертольотом вилетів з Києва. Разом і президентом збіглим в Харків летіли чотири людини - начальник служби безпеки Президента Костянтин Кобзар, а також сам Шаран і ще два охоронці, Бернацький і Павленко.

Свідок розповів, що перед від'їздом Януковича в його резиденції в Межигір'ї у вантажівку завантажували різні речі, "начебто картин". Колишній охоронець помітив, що за час його служби там жодного разу такого не було.

За словами Шарана, після того, як кортеж охорони прибув до Харкова, було заплановано, що участь Януковича в одному заході.

"Нам трохи пізніше повідомили, що пересувається по місту група радикально налаштованих невідомих осіб, підтягуються до місця проведення заходу. Службою безпеки президента було рекомендовано не відвідувати цей захід з міркувань безпеки. Президент скасував свою участь у цьому заході", - розповів свідок.

Він також підтвердив, що незабаром після того, як борт з Януковичем вилетів з Харкова, надійшла вимога від диспетчера повернутися в Харків згідно з розпорядженням Олександра Турчинова, але палива вистачало тільки в Донецьк, де вони приземлилися. Шаран підтвердив і те, що вилетіти двома літаками з Донецька їм не дозволили через проблеми з документами, що їм повідомили стюардеси і прикордонники.

Свідок розповів, що коли вони прибули в "якусь приватну резиденцію" в Донецьку і туди під'їхав кортеж охорони, охоронцям "дали команду здати всім мобільні телефони, відключити їх та готуватися до виїзду в Крим". Він уточнив, що досі від охорони не вимагали здавати мобільні телефони.

Окремо Шаран зазначив, що вже коли вони прибули в Крим та їх вишикували на плацу однієї з військових частин, Янукович підійшов до охоронців і запропонував їхати з ним далі. Ті, хто погодився, написали заяви на звільнення, здали зброю працівникам УДО, які залишалися, а потім Янукович вийшов з заявою про відмову від держохорони.

На запитання судді, чому він вирішив залишитися і не їхати з Януковичем, свідок відповів, що вирішив продовжити службу в УДО.

    Реклама на dsnews.ua