• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Ярош заявив, що не виключає силового методу деокупації Донбасу

Реклама на dsnews.ua
Україна повинна прагнути до перемоги над російським агресором на окупованому Донбасі, не можна виключати і силового варіанту звільнення захоплених територій

Про це заявив командувач Української добровольчою армією (УДА) Дмитро Ярош в інтерв'ю журналістці Яніні Соколової для програми "Рандеву" , передає "ДС".

"Солдати, офіцери повинні йти до перемоги, а не до невідомо чого, коли ні війни, ні миру. Ми повинні звільнити наші території. Так, це може затягнутися у часі, це може бути різними способами, але при всьому цьому ми повинні досягти цієї перемоги. Тому що у випадку її недосягнення ми отримаємо поразку всієї держави і наших майбутніх поколінь. Це буде, як часто буває в історії людства. Країни, які не змогли перемогти, вони потім руйнувалися, приходили в занепад, зникали з лиця землі. І ми можемо таким же шляхом піти", - попередив він.

Ярош наголосив, що зараз українські захисники не рухаються до перемоги, оскільки для цього немає політичної волі у керівництва країни. А вона, за його словами, повинна проявлятися саме у звільненні наших територій. На питання Соколової, чи йдеться про силовий деокупації, лідер УДА відповів, що не виключає такого розвитку подій.

"Чому ні? Я більше ніж впевнений, що при належній системної діяльності всіх силових структур – ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки і так далі – ми здатні виконати поставлені завдання. Це раз. Друге, але це треба було поставити на перше місце, – це реалізація гасла: "Все для фронту, все для перемоги". Повинна бути мобілізація всіх матеріальних, моральних, духовних ресурсів у народу, і тоді можна досягти навіть з мінімальною кров'ю (перемоги. – Ред.)", – переконаний Ярош.

Він обурився через те, що зараз значна частина українського суспільства огороджена від війни і не розуміє її загроз, перебуваючи в мирних містах. Виходячи з цього, командувач УДА поставив українцям приклад Фінляндію і Афганістан, які в свій час згуртувалися і змогли дати відсіч агресору.

"Фінляндія Могла протистояти СРСР? Міг Афганістан, втративши мільйон людей там з гаком під час радянської окупації? Але змогли перемогти СРСР і внести внесок у розвал цієї імперії зла. А Україна з її потенціалом?" – резюмував Ярош риторичним питанням.

    Реклама на dsnews.ua