• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Яценюк виступив за референдум щодо змін до Конституції

Реклама на dsnews.ua
Референдум він назвав "прямим народовладдям у вільній та демократичній країні"

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк виступає за проведення референдуму по Конституції України. Про це він заявив в ході щотижневому відеозверненні "10 хвилин з прем'єр-міністром".

За його словами, тільки народ може визначати, яким буде Основний закон країни.

"Настав час, щоб український народ сказав своє слово, якою має бути нова українська Конституція в новій європейській Україні. Ніхто, крім народу України, не має права визначати, яким буде Основний закон", - заявив він.

При цьому прем'єр підкреслив, що референдум по Конституції буде "прямим народовладдям у вільній та демократичній країні".

"Нова Конституція - це новий суспільний договір між громадянами і владою, яку вони обрали. Договір про розподіл прав і відповідальності всередині самої влади - між президентом, урядом і парламентом. Договір про взаємини між центром і регіонами. Договір про створення нового чесного і справедливого суду, а не перепризначення чинного. Договір про чіткої геополітичної мети України - стати членом Європейського Союзу і НАТО", - заявив Яценюк.

Звернення Прем’єр-міністра України

Настав час, щоб український народ сказав своє слово – якою повинна бути нова українська Конституція у новій європейській Україні. Ніхто, крім народу України, не має права визначати, яким буде Основний закон. Референдум щодо Конституції і є прямим народовладдям у вільній та демократичній країні, за яку ми боролися два роки тому на Майдані і зараз захищаємо зі зброєю в руках. Нова Конституція – це новий суспільний договір. Договір між громадянами і владою, яку вони обрали. Договір про розподіл прав і відповідальності всередині самої влади – між Президентом, Урядом та Парламентом. Договір про взаємини між центром і регіонами. Договір про створення нового чесного і справедливого суду, а не перепризначення чинного. Договір про чітку геополітичну мету України – стати членом Євросоюзу та НАТО.

Gepostet von Арсеній Яценюк am Sonntag, 24. Januar 2016

Читайте також:

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд України визнав, що зміни до Конституції України щодо правосуддя відповідають вимогам статей 157 і 158 Основного Закону.

У свою чергу, президент Петро Порошенко висловив впевненість у підтримці ВРУ змін до Конституції щодо децентралізації у другому читанні.

    Реклама на dsnews.ua