• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Єрмак прокоментував рішення суду відкрити справу по "Вагнергейту"

Реклама на dsnews.ua

Рішення Шевченківського районного суду Києва, яке зобов'язує СБУ відкрити кримінальне провадження за фактом провалу спецоперації із затримання бойовиків ПВК "Вагнер", що воювали на Донбасі, глава Офісу президента Андрій Єрмак назвав політичним піаром

Про це Єрмак, який може стати головним підозрюваним у цій справі, заявив в коментарі "Лівому берегу", передає "ДС".

"Чинне процесуальне законодавство надає будь-якій людині механізм внесення до ЄРДР відомостей на основі будь-якої інформації. Цим процесуальним механізмом часто користуються політики у піарних цілях, щоб заявити у телеефірах про нібито відкрите кримінальне провадження. Жодної реальної перспективи, реального змісту у такій активності немає", — сказав він.

За словами Єрмака, цей правовий механізм був створений для захисту потерпілих від бездіяльності слідчих органів.

"Проте, цинічне його використання політиками заради агітаційної діяльності дискредитує цей процесуальний механізм. Усі уповноважені особи, які реально допущені до інформації про діяльність спеціальних служб нашої держави, вже неодноразово спростовували неправдиві повідомлення у ЗМІ щодо якоїсь «операції» з вагнерівцями. Сказати щось більше вже просто не можна, тому що усе вже сказано", — додав глава ОП.

Як писала "ДС" 14 серпня Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня. Президент України Володимир Зеленський назвав видачу "вагнерівців" несправедливим рішенням, наслідки якого будуть катастрофічними.

Згодом зʼявилася інформація, що операцію із затримання найманців російської ПВК "Вагнер", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, проте дані про неї злив "кріт" з оточення президента Володимира Зеленського. За даними низки ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак .

Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що в Апараті Ради нацбезпеки не було інформації про проведення спецоперації по затриманню "вагнерівців".

9 вересня Шевченківський районний суд зобовʼязав СБУ відкрити кримінальне провадження щодо голови ОП Андрія Єрмака за фактом зриву спецоперації із затримання бойовиків ПВК "Вагнер", які воювали на Донбасі. Йдеться про підозру в шпигунстві і державній зраді.

    Реклама на dsnews.ua