• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Єрмак розповів, з чим повернувся з "нормандських" переговорів

Реклама на dsnews.ua

Україна має підтримку своїх західних партнерів, що і продемонструвала зустріч радників лідерів країн "нормандської четвірки"

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак в ефірі телеканалу "Україна", передає "ДС" з посиланням на " Сегодня ".

"Найважливіше, що українська делегація повернулася з безперечною підтримкою всіх учасників "нормандської "зустрічі", — підкреслив він.

"Режим тиші, як ви знаєте, тривав шість тижнів, але були спроби його зірвати. У нас є загиблий військовий, було кілька провокацій, але режим тиші триває, і це дуже важливо. Все що ми робимо — щоб на нашу землю прийшов мир, і щоб не гинули люди", — зазначив Єрмак.

На його думку, другим важливим моментом було те, що вперше за багато років на зустрічі радників були представники ОБСЄ — Хайді Грау і Халіт Чевік.

"Це означає, що координація між "мінським" (Україна — Росія — ОБСЄ) і "нормандським" форматом буде ще більш плідною і ефективною", — пояснив він.

Єрмак додав, що була досягнута домовленість, щоб допустити Червоний хрест до утримуваних осіб: "Часто про це домовлялися, але це ніколи не виконувався. Безумовно, це перший крок на шляху обміну полоненими. Повернення наших громадян — наш пріоритет. Очікуємо, що на найближчих засіданнях буде це питання обговорюватися, і будуть обговорюватися конкретні дати обміну".

За словами глави ОП, на сьогоднішній день на столі у обох сторін лежить список на обмін, що складається з близько 100 чоловік.

Нагадаємо, раніше глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що під час переговорів в Берліні 11 вересня на рівні політичних радників країн-учасниць "нормандського формату" не було досягнуто домовленості про дату наступного саміту лідерів "четвірки", проте процес "рухається вперед".

    Реклама на dsnews.ua