• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

З колишніх керівників міліції в Дніпрі зняли звинувачення в "тітушководстві"

Реклама на dsnews.ua

Кіровський райсуд Дніпра виніс рішення виправдати колишніх міліціонерів за звинуваченнями в організації групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку в січні 2014 року

Про це йдеться у вироку від 6 січня, передає "ДС" з посиланням на Судовий репортер.

Тітушки
Тітушки

Так, на лаві підсудних опинилися ексзаступник начальника Дніпропетровського міського управління ГУМВС України в Дніпропетровській області Сергій Хуторний та ексзаступник начальника ГУМВС України в Дніпропетровській області Сергій Третьяков.

26 січня 2014 року відбулося конфлікт між учасниками мирної ходи на підтримку Євромайдану і так званими "тітушками", які, озброєні палицями і газовими балончиками, забарикадувалися у дворі і приміщеннях облдержадміністрації.

За версією звинувачення, "тітушок" на території ОДА розмістило саме керівництво поліції. В тому числі, організувало безкоштовне харчування в чиновницькій їдальні.

В результаті провокацій і зіткнень тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості отримали 28 громадян.

Було допитано до трьох десятків людей, в числі яких протестуючі, правоохоронці, працівники їдальні і журналістка.

Очевидці розповідали, що "тітушки" були у дворі, за парканом і міліція не давала протестуючим до них підійти. На територію "тітушок" проводили з автобусів у супроводі міліції. 1-3 автобуси стояли біля вул. Комсомольська.

У якийсь момент група "тітушок" оббігла паркан і вирішила вдарити в хвіст мітингувальників, але отримала відсіч. Деякі "тітушки" впали на землю, їх розпитали і дізналися, що вони Кривого Рогу і тут виявилися випадково. Потім на переговори вийшов один із співробітників ОДА.

Протестуючі погоджувалися розійтися в разі, якщо керівництво міста видасть "тітушок" і з'ясує, хто їх привів, на що чиновник відповів, що вони не можуть видати цих людей. Переговори ні до чого не привели, люди були обурені, тому сутички тривали до сутінків, людей били кийками. Співробітники міліції, за словами свідків, реагували на дії "тітушок" байдуже і людей не захищали.

На думку суду, свідки не підтвердили, що саме начальники міліції Хуторний та Третьяков керували "тітушками" і направляли їхні дії.

Всі інші докази ніяк не переконали суд і він виніс виправдувальний вирок.

    Реклама на dsnews.ua