• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Зі Світового конгресу українців за антиукраїнську позицію вигнали делегатів від Латвії

Рада директорів Світового конгресу українців (СКУ) прийняла рішення про виключення зі своїх лав Об'єднання українських товариств Латвії (ОУТЛ) у зв'язку з участю в акціях прихильників "русского мира", поширенням антиукраїнської пропаганди, брехні про війну на Донбасі та іншими антиукраїнськими діями

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення СКУ вперше прийняв за свою більш ніж 50-річну історію, передає "ДС" з посиланням на сайт Конгресу.

ОУТЛ була однією з трьох складових організацій з Латвії.

Ухвалу винесено за результатами тривалого моніторингу діяльності ОУТЛ, офіційного спілкування з його Проводом з наданням безпосередніх доказів про антиукраїнську діяльність ОУТЛ і проханням їх спростувати, консультацій з провідними українцями в Латвії, а також на підставі заслуховування на спеціальному засіданні Ради директорів 13 березня заступника голови цього об'єднання .

Як повідомляє СКУ, "на підставі зібраної в відкритих джерелах інформації було встановлено, що члени та керівники ОУТЛ явно демонструють антиукраїнську позицію".

Це, зокрема, "пропаганда різної антиукраїнської інформації в соціальних мережах; участь в акціях організацій, які керуються ідеологією "русского мира"; поширення дезінформації про війну на Сході України і наклепу на владу України, яка нібито є "фашистської хунтою", яка вбиває дітей; висловлювання, що дискредитують Революцію Гідності; просування ідеї про створення новоросійської республіки; ідеалізацію терористів і військових злочинців на Донбасі, зокрема Олександра Захарченка".

Також йдеться про "співпрацю з російськими пропагандистськими ЗМІ; підтримку проросійських радикальних груп в Латвії, що підривають її суверенітет; пропаганді в Латвії забороненої радянської символіки та історії; участь керівників і представників ОУТЛ в заходах посольства Російської Федерації в Латвії; проведення культурних заходів в установах РФ і запрошення на них дипломатичних представників держави-агресора".

Докази були надані президенту і Проводу ОУТЛ в офіційному письмовому зверненні — і жодне з них не було спростовано ні письмово, ні під час виступу представника ОУОЛ на спеціальному засіданні Ради директорів СКУ.

Все це стало причиною для виключення ОУОЛ з членів СКУ.

Конгрес буде взаємодіяти зі своїми складовими організаціями в Латвії, щоб посилити українські патріотичні сили і підтримати формування нового центрального представництва українців в Латвії для ведення проукраїнської громадської діяльності.

"Сьогодні, коли Україна вже 7-й рік протистоїть російській агресії, одним з основних завдань СКУ та його мережі в більш ніж 60 країнах світу є підтримка українського народу щодо захисту територіальної цілісності України. І тому СКУ вважає неприпустимим членство в СКУ будь-якої організації, яка пропагує антиукраїнську політику і співпрацює з російськими владними структурами. СКУ відкритий до співпраці з українськими громадськими організаціями в діаспорі, які стійко стоять на проукраїнській позиції, що відповідає основним принципам діяльності СКУ", — сказав президент СКУ Павло Грод.

Нагадаємо, за словами міністра культури Олександра Ткаченка, в Україні може з'явитися онлайн-музей російської пропаганди, де буде показано застосування дезінформації.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua