• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

За бойовиків на Донбасі воюють найманці з 30 країн світу, — Офіс генпрокурора

Реклама на dsnews.ua

Громадяни більше 30 держав є учасниками незаконних збройних формувань РФ на Донбасі

Про це в інтерв'ю «Радіо Свобода» заявив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, передає "ДС".

«Офіс генпрокурора зареєстрував кримінальні провадження за фактами участі понад 100 іноземних громадян у складі незаконних збройних формувань РФ у збройному конфлікті на Донбасі проти України. Географія країн походження найманців дуже різноманітна і становить понад 30 держав, серед яких Франція, Чехія і навіть Чилі. Найбільша їх кількість поки з Іспанії та Сербії — по 27 осіб, Молдови — 26, Франції — 20», — сказав Мамедов.

За його інформацією, з 2014 року по теперішній час, іноземні найманці перебували в складі різних підрозділів НЗФ, підконтрольних Росії. У той же час Мамедов сказав, що на даному етапі розслідування розголошення імен можливих його фігурантів може негативно вплинути на розкриття злочинів.

«У той же час про деяких із цих осіб уже повідомляли ЗМІ, в тому числі французькі, в контексті їх участі в події на Донбасі. Наприклад, медіа писали про ультраправу організацію "Континентальна єдність", що займається організацією участі французьких "добровольців" у НЗФ РФ. Один із засновників цієї організації Віктор Стрічка часто дає інтерв'ю, розповідаючи про свою безпосередню участь у збройному конфлікті на території України», — підкреслив Мамедов.

Крім того, у Офісу генпрокурора є інформація, що на території Російської Федерації створені спеціальні навчальні центри, де проводиться вербування, фінансування і навчання найманців «з метою використання у збройному конфлікті на території Донецької та Луганської областей України».

Нагадаємо, в ОГП також розповіли, що буде з виданими в Росію "вагнерівцями".

    Реклама на dsnews.ua