• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

За "колорадки", проти Дня примирення: У "Слуги народу" зробили ряд скандальних заяв

Реклама на dsnews.ua
Кандидат у народні депутати від "Слуги народу" Максим Бужанський — проти скасування свята 9 травня (Дня перемоги) і заміни його на День пам'яті і примирення

Про це він сказав в інтерв'ю "Країні", передає "ДС".

Новоспечений політик не розуміє суті цього дня, а якщо партія "Слуга народу" проголосує проти святкування 9 травня – не підтримає таке рішення.

"Я проголосую "проти" і запитаю: "Що ж ви за дебіли?". Нехай не радіють, сумують. Я ставлю питання про день, який називають днем "Пам'яті і примирення", який святкує В'ятрович та Ко – а що конкретно ви пам'ятаєте і з ким вирішили миритися? Жодна людина поки не відповів на це питання. Примирятися з нинішніми німцями? А навіщо? З ними ми і так живемо в світі. Примирятися з тими німцями, що повішені після Нюрнберзького трибуналу? З ними я не згоден миритися", – сказав він.

За словами Бужанського, символ Дня примирення червоний мак - "виглядає безглуздо": "Червоний мак - це символ, принесений з Першої світової війни, і до нас він не має відношення".

При цьому майбутній нардеп вважає, що георгіївську стрічку можна носити тим, хто хоче.

"Для мене вона ніколи не мала значення. Це аксесуар, який з'явився за кілька років до Майдану. Нічого особливого він не ніс. Те, що цей символ узурпували сепаратисти - мені неприємно. Хочуть носити - хай носять. Символ перемоги - це не георгіївська стрічка, а червоний прапор Перемоги над рейхстагом. Мені не потрібні додаткові символи", - підкреслив Бужанський.

    Реклама на dsnews.ua