• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

За час АТО загинули 9 758 тис. осіб, майже 23 тисячі отримали поранення, — ООН

Реклама на dsnews.ua
З початку АТО загинули 9 758 тис. осіб, майже 23 тис. осіб отримали поранення

Про це сказано в 16 доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, передає "ДС" з посиланням на "112 Україна".

"Загальна кількість загиблих з середини квітня 2014 до 1 грудня 2016 становить 9,758 людей; ще 22,779 людей були поранені . Ця цифра включає жертви серед Збройних сил України, цивільного населення а також збройних груп. Понад 2 тис. вбитих були цивільними особами. Крім того, в авіакатастрофі літака MH-17 загинуло 298 пасажирів і членів екіпажу. Кількість цивільних осіб поранених у зв'язку з конфліктом оцінюється між 6 тис. і 7 тис.", - сказано в звіті.

У звіті також сказано, що сторони конфлікту недостатньо уваги приділяють для запобігання шкоди - бойові дії можуть заподіяти шкоду школам, дитячим садам і медичним установам.

Повідомляється також, що в "ЛДНР" продовжують позбавляти людей їхніх прав. Незважаючи на численні запити, що моніторингова місія ООН з прав людини в Україні не отримала доступу до місць, де містяться полонені. У доповіді йдеться про низку пенітенціарних установ і слідчих ізоляторів на територіях, що перебувають під контролем бойовиків, де перебувають особи, затримані чи взяті до початку конфлікту, й інші місця в Донецькій і Луганській областях, де бойовики тримають або нещодавно тримали людей.

"Сотні людей залишаються зниклими безвісти. У той час як деякі з них могли померти, і їх тіла ще повинні бути знайденими або ідентифікованими; ймовірно, що деякі особи, які вважаються Урядом зниклими без вести, можуть утримуватися під вартою без зв'язку із зовнішнім світом на територіях, перебуваються під контролем озброєних груп, або навпаки. Однак при відсутності інформації, сім'ї зниклих без вести продовжують.

    Реклама на dsnews.ua