• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Навіщо Кузьмін "розводить" мати Бузини

Справа про вбивство "ватного" журналіста Олеся Бузини і досі залишається серед пріоритетів кремлівських гібридів. На жаль, зволікання з судовим процесом в ньому грає проти України
Реклама на dsnews.ua

Днями у ЗМІ з'явилася інформація, що мати вбитого журналіста Валентина Бузина звертається з позовом до Європейського суду з прав людини на державу Україна. Про це повідомив ніхто інший, як колишній перший заступник Генпрокурора Віктора Пшонки Ренат Кузьмін, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

"Генпрокурор, голова СБУ і Президент, попередньо змовившись, відмовили потерпілої навіть в особистому прийомі, не кажучи вже про більше. А ще всі вони представляють українську державу і, отже, держава має тепер відповісти за свої дії перед Європейським судом", - написав він у Facebook.

Де написано, що небажання зустрічатися з окремо взятим громадянином тягне на позов до ЄСПЛ, Кузьмін не пояснив. Що ж до суті справи, з посади прокурора-втікача абсолютно незрозуміло, в чому саме полягають претензії матері Бузини і її скандального адвоката. Імена підозрюваних - Андрія Медведька і Дениса Поліщука - всім давно відомі. Зараз вони чекають завершення слідства і суду. Так само, схоже, мати Бузини просто "розводять", використовуючи її емоційний стан і бажання покарати винних у смерті сина. Хто "розводить"? Тут збіглися інтереси російських гібридів, які ліплять з Бузини "мученика хунти", і Кузьміна, який давно не подавав голосу.

Варто нагадати, що у свій час виконання Кузьміним "Мурки" стало символом зрощування правоохоронної системи і криміналу в часи Януковича. Тоді скандально відомий прокурор безпосередньо займався кримінальним переслідуванням тодішніх опозиціонерів Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Після Майдану він не тікав і навіть балотувався в президенти в 2014 році, але вже в 2016 році втік і деякий час ніде не відсвічував". Саме тоді розслідувала ГПУ кілька кримінальних проваджень стосовно Кузьміна. Зокрема, Печерський районний суд Києва наклав арешт на його будинок загальною площею 1068 кв м з підвалами, навісами та гаражем в 142 кв. м в рекреаційній зоні "Пуща-Водиця".

Поки невідомо, сидить колишній прокурор разом зі своїми соратниками з команди Януковича на Росії, або де, але кремлівській пропаганді він згодився. В історії з поданням до ЄСПЛ Кузьмін відверто переграє, розраховуючи на успіх у російської публіки. Досить кумедно звучить пасаж про те, що українська влада "спробує підкупити суддів ЄСПЛ", щоб ті не прийняли рішення по справі Бузини. Кремлівським пропагандистам після цього залишається лише медійно обіграти цю заяву у своїй традиційній парадигмі: українці "крали" у нас газ, а тепер підкуповують європейських суддів.

Насправді ця фраза Кузьміна лише свідчить про повну відсутність перспектив подання. Ця заготовка потрібна йому для того, щоб нагадати про себе. Он Портнов і Клименко періодично щось співають з-за поребрика, а Кузьмін хіба не пацан? Він Юлю і Юру посадив, а йому за це нічого. Якщо ж без жартів, то беззуба правоохоронна система і політичні "договорняки" не тільки дали можливість служакам Януковича поїхати з України, але і повертатися сюди. Якщо не фізично, то інформаційно.

    Реклама на dsnews.ua