• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Навіщо настоятель лаври вирішив раптово померти?

Прочитав інтерв'ю самого скандального ієрарха російського православ'я на нашій території
Реклама на dsnews.ua

Лінія захисту проста і нехитра. Протягом 15 хвилин він тричі сказав, що нещодавно був на смертному одрі. І взагалі, він дуже хвора людина. Логіка просто залізна - він помирає, а силовики разом з Порошенко вирішили вкоротити йому життя.

Другий момент - відбілювання життя в розкоші. Тут Лебідь переплюнув навіть карикатурних попов. Він заявив, що свій величезний будинок на Печерську він вирішив продати, а гроші, виручені від цієї угоди, роздасть на "монастирі та дитячі будинки". Для мене залишається загадкою, а куди ж повинен витрачати гроші "святий чоловік", як не на монастирі і сиріт? Правда, тут згадується історія, як настоятель лаври де-факто вигнав хворих на Снід з єдиною на той час спеціалізованої лікарні, а в цьому приміщенні вирішив робити богоугодні справи більш важливі, ніж лікування хворих.

В цілому все примітивно. Ну видно, що Лебідь злякався. І видно, що ніхто з ієрархів не готовий бігти його захищати. Чому? Колись давно ходила байка, як покійний Володимир Сабодан вирішив Лебедя посунути на периферію, але не зміг. Двічі Собор не мав кворуму, оскільки емісари Лебедя з пакетиками об'їхали інших ієрархів. Корупція ніколи не підсилює віру і згуртованість.

А тому Лебедю не залишається нічого іншого, як лягти на збереження. Правда, лягти на збереження теж страшно. Навколо стільки шакалів хочуть роздобути лавру з її мільйонними доходами...

    Реклама на dsnews.ua