• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Захоплення українських моряків Росією: український МЗС прокоментував призупинення розгляду справи в Гаазі

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ України відреагувало на призупинення розгляду справи про захоплення українських моряків Росією в Керченській протоці в суді Гааги. МЗС упевнено, що це не допоможе Росії уникнути відповідальності за скоєне

Про це йдеться в заяві МЗС України, передає "ДС".

Як пояснили в МЗС, суд вирішив розділити провадження на 2 стадії — юрисдикційну і по суті. На першій стадії Арбітражний трибунал розглядатиме попередні заперечення щодо юрисдикції, які подала Росія. Така практика, як відзначають в міністерстві, є поширеною в міжнародному арбітражі.

"Російській Федерації не вдасться уникнути відповідальності за зухвале порушення норм і принципів міжнародного права, зокрема абсолютного імунітету військових кораблів, яке вона зробила, затримавши в Чорному морі і потім утримуючи українські військово-морські судна "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу" та 24 членів їх екіпажів", — наголошується в заяві МЗС

Крім того, в міністерстві нагадали, що це вже не перша справа України проти Росії, яка розглядається за подібним механізмом. І в цих справах Україна успішно подолала юрисдикційні зауваження РФ.

Нагадаємо, міжнародний арбітраж в Гаазі через процедурні моменти призупинив розгляд по суті позову проти Російської Федерації, який подала Україна за захоплення кораблів і військових моряків в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

    Реклама на dsnews.ua