• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Закон про перевірку одержувачів пенсій і субсидій обзавівся підписом Зеленського

Реклама на dsnews.ua
Президент Володимир Зеленський підписав закон 324-ІХ про верифікації та моніторингу державних виплат, прийнятий Верховною Радою третього грудня

Про це повідомляє прес-служба глави держави, передає "ДС".

Повідомляється, що закон регулює здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні.

"Це буде сприяти розвитку справедливої системи соціального забезпечення, підвищення адресності державних виплат, оптимізації бюджетних витрат шляхом перевірки інформації, яка впливає на визначення права та розмір державних виплат", - вказує прес-служба президента.

Зазначається, що документ визначає основні завдання, права та обов'язки центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику в частині здійснення верифікації державних виплат.

Також закон визначає повноваження органів, що здійснюють державні виплати, основні питання збору, обробки, захисту та аналізу інформації, отриманої від суб'єктів її надання.

Згідно із законом, верифікація державних виплат здійснюється за допомогою інформаційно-аналітичної платформи шляхом застосування комплексу заходів щодо збирання, проведення аналізу і порівняння параметрів інформації, отриманої від суб'єктів її надання, по кожному реципієнту з подальшим визначенням відповідності інформації встановленим законодавством вимогам, які впливають на визначення права на отримання і розмір державних виплат, а також виявлення невідповідності даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

Також зазначено, що порядок здійснення верифікації та моніторингу державних виплат встановлює Кабінет Міністрів України.

Перелік державних виплат, які підлягають верифікації, затверджує орган, що здійснює верифікацію та моніторинг державних виплат, за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що формують та реалізують державну політику у сфері надання відповідних державних виплат.

Також закон визначає основні етапи верифікації та перелік інформації, яка використовується для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.

Крім того, в документі встановлено механізми повернення неправомірно отриманої реципієнтом державної виплати.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім частини третьої статті 8, яка набирає чинності після впровадження системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів в промислову експлуатацію, і крім частини першої статті 10 (стосується превентивної верифікації - "ДС"), яка набирає чинності з 1 січня 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua