• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Закон про особливий статус Донбасу: У ТКГ не змогли домовитися про преамбулі

Реклама на dsnews.ua
Тристоронньої контактної групи за підсумками обговорення закону про особливий статус Донбасу з російською стороною не вдалося досягти консенсусу навіть за преамбулі

Про це йдеться в повідомленні представника Донецька в ТКГ, журналіста Дениса Казанського в Facebook, передає "ДС".

На його думку, по іншим принциповим статтями навряд чи можливо в принципі домовитися.

"Що стосується території ОРДЛО. На засіданні знову піднімалося питання Дебальцеве і захоплених у України в порушення Мінська 1700 квадратних кілометрів. Російські бойовики, зрозуміло, повертати їх відмовляються. І як у таких умовах можна говорити про виконання Мінських угод - не ясно", - підкреслив журналіст.

Казанський зазначив, що Росія вимагає скоротити преамбулу і прибрати з неї згадка про повернення та реінтеграції переселенців.

"Тобто, РФ і її бойовики практично прямим текстом вимагають викреслити 1,5 млн виїхали людей. І зрозуміло чому. Вони бояться самого факту нашого існування, адже ми псуємо їх пропагандистську картинку", - написав він.

На думку журналіста, бойовики бояться повернення проукраїнськи налаштованого населення, яке з самого початку не визнавало ніяких "Л/ДНР".

"Крім того, вони користуються нашим захопленим майном, яке дуже не хочуть повертати. Само собою, ми з цим ніколи не погодимося... Викреслити переселенців не вдасться, і для нас це принциповий момент", - додав Казанський.

За його словами, представник ОРДЛО від РФ Родіон Мірошник заявив, що 1,5 млн осіб "це несуттєве питання", і їх слід прибрати з преамбули, щоб не було зайвого тексту.

"В цілому для мене після низки засідань ТКГ вже очевидно, що всіляко гальмує і заводить в глухий кут цей процес саме російська сторона. Практично всі пропозиції, які висуває Україна, Росією та її сателітами не приймаються і блокуються. Преамбула закону про особливий статус - яскравий тому приклад", - підсумував журналіст.

    Реклама на dsnews.ua