• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Закон про особливий статус Донбасу: У ТКГ не змогли домовитися по преамбулі

Реклама на dsnews.ua

Тристоронній контактній групі за підсумками обговорення закону про особливий статус Донбасу з російською стороною не вдалося досягти консенсусу навіть по преамбулі

Про це йдеться в повідомленні представника Донецька в ТКГ, журналіста Дениса Казанського в Facebook, передає "ДС".

На його думку, по іншим принциповим статтями навряд чи можливо в принципі домовитися.

"Що стосується території ОРДЛО. На засіданні знову піднімалося питання Дебальцеве і захоплених у України в порушення "Мінська" 1700 кв. км. Російські бойовики, зрозуміло, повертати їх відмовляються. І як у таких умовах можна говорити про виконання Мінських угод — не ясно", — підкреслив журналіст.

Казанський зазначив, що Росія вимагає скоротити преамбулу і прибрати з неї згадка про повернення та реінтеграції переселенців.

"Тобто РФ і її бойовики практично прямим текстом вимагають викреслити 1,5 млн людей, які виїхали зрозуміло чому. Вони бояться самого факту нашого існування, адже ми псуємо їх пропагандистську картинку", — написав він.

На думку журналіста, бойовики бояться повернення проукраїнськи налаштованого населення, яке з самого початку не визнавало ніяких Л/ДНР.

"Крім того, вони користуються нашим захопленим майном, яке дуже не хочуть повертати. Само собою, ми з цим ніколи не погодимося… Викреслити переселенців не вдасться, і для нас це принциповий момент", — додав Казанський.

За його словами, представник ОРДЛО від РФ Родіон Мірошник заявив, що 1,5 млн осіб -"це несуттєве питання", і їх слід прибрати з преамбули, щоб не було зайвого тексту.

"У цілому для мене після низки засідань ТКГ вже очевидно, що всіляко гальмує і заводить в глухий кут цей процес саме російська сторона. Практично всі пропозиції, які висуває Україна, Росією та її сателітами не приймаються і блокуються. Преамбула закону про особливий статус — яскравий тому приклад", — підсумував журналіст.

    Реклама на dsnews.ua