• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Закон про новий статус НАБУ отримав підпис Зеленського

Президент Володимир Зеленський підписав закон про приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Так, президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України", ухваленого Верховною Радою 19 жовтня 2021 року, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

"Документ усуває протиріччя між Конституцією та законом "Про Національне антикорупційне бюро України", визначаючи, що НАБУ є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує гарантії незалежності його роботи", — повідомляє Офіс президента України.

Зокрема, закон визначає повноваження Кабінету міністрів України щодо призначення на посаду директора (зараз це Артем Ситник — "ДС") НАБУ та звільнення його виключно за наявності встановлених цим документом підстав.

Законом закріплено, що до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ входять шестеро осіб, троє з яких визначає уряд, а решта трьох осіб – уряд на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які протягом останніх трьох років до дня завершення терміну повноважень директора НАБУ або до дня дострокового припинення його повноважень надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання та протидії корупції.

"У документі також визначено принципи організації та проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного бюро, яку щорічно здійснює відповідна комісія", — йдеться у повідомленні.

Закон набирає чинності наступного дня після опублікування.

Нагадаємо, 19 жовтня парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроект №5459-1. Цей документ змінює статус НАБУ та перетворює його на центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом (на сьогодні НАБУ є державним правоохоронним органом). При цьому вимоги Кабінету міністрів щодо формування структури апарату центрального органу виконавчої влади не поширюються на Нацбюро.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua