• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Законопроект про Бюро финрасследований не вирішує проблему дублювання функції розслідування

Реклама на dsnews.ua
Законопроект "Про Бюро фінансових розслідувань" не вирішує основну проблему: дублювання функції розслідування економічних злочинів для інших правоохоронних органів

Крім того замість обіцяного незалежного органу фіскальної служби, нове Бюро залежатиме від уряду та міністра фінансів.

Так прокоментував зареєстровані в парламенті проекти законів №1208 і №1208-2 "Про Бюро фінансових розслідувань" доцент кафедри кримінального права та кримінології Університету державної фіскальної служби України Андрій Гмырин у своєму блозі на сайті "Кореспондент".

Експерт з оподаткування зазначив, що в Україні необхідно створити єдине відомство, яке сконцентрує функції попередження і розслідування економічних злочинів і з'єднає в єдину систему інформаційні бази податкової та митної служб, Служби фінансового моніторингу, Служби фінансового аудиту та Служби фінансових розслідувань.

Прийняття зареєстрованих на сайті парламенту законопроектів "Про Бюро фінансових розслідувань" негативно вплине на бізнес і громадян, адже новий фіскальний орган буде мати виключно каральну функцію і буде залежати від уряду або міністра фінансів. Крім того, законопроект не передбачає конкурс на посаду керівника, не створює законодавчого обмеження іншим правоохоронним органам займатися протидією злочинам у сфері публічних фінансів, контролю тощо. Поєднання відомств також дозволить оптимізувати штат, а отже і витрати державного бюджету на утримання. А ще важливіше - залишити на службі тільки високопрофесійних фахівців. Тільки в такому випадку новий орган зможе оперативно попереджати і якісно розслідувати економічні злочини", - пояснив він.

В якості альтернативи парламентських законопроектів Гмырин запропонував народним депутатам створити новий державний нейтральний і максимально незалежний орган, який буде контролювати парламент, наглядова рада та громадськість.

"Координувати і регулювати нову незалежну Державну службу доходів (назва - не важливо) повинен Рада національної безпеки і оборони, яку очолює Президент України. Діяльність нового фіскального відомства має бути максимально незалежною від органів державної влади, прокуратури, органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських об'єднань, інших фізичних або юридичних осіб. Контроль за діяльністю Служби повинен здійснювати парламент і спеціально створений при Службі наглядова громадська рада. Для розслідування можливих правопорушень співробітників Служби досить вже чинних антикорупційних органів НАБУ та ДБР - вони зможуть ефективно справлятися з такими викликами, як перевищення службових повноважень, корупція, недбалість співробітників ", - підкреслив він.

Гмырин додав, що одночасно з створенням нової Державної служби доходів повинні відбуватися зміни в законодавстві: зниження податків, проведення податкової амністії і реальна боротьба з корупцією.

"Необхідно повернути довіру громадян до податкової системи. Сьогодні рівень довіри до влади - максимальний. І цей кредит довіри може дати поштовх до якісного проведення реформ для всіх громадян, а не окремих груп", - додав він.

Раніше на сайті Верховної Ради був зареєстрований Законопроект про Бюро фінансових розслідувань №1208. Як альтернативу депутати зареєстрували Законопроект про Бюро фінансових розслідувань № 1208-2. При цьому експерти галузі відзначають, що в альтернативному законопроекті залишилися всі ті ж недоліки.

Нагадаємо, 5 вересня на Ukraine Tax Form народні депутати і експертне співтовариство підтримали представлену Гмыриным програму реформи податкової системи.

    Реклама на dsnews.ua