• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Страусиний фронт. Скільки Яценюк буде робити вигляд, що не знає Авакова

"Народний фронт", відсторонюючись від відповідальності за помилки своїх політичних фігур, доводить правоту соціологів, які дають йому мізерні рейтинги
Реклама на dsnews.ua

Не будемо уподібнюватися окремим діячам, які в соцмережах і на телеканалах розганяють "зраду" з приводу трагічних подій у Княжичах, пише depo.ua.

В перестрілці між поліцією поки занадто багато питань, і чим довше на них будуть даватися відповіді правоохоронними органами, тим більше стає прихильників конспірологічних версій. Авторами яких виступають три категорії "експертів": умовно, "скиглії" - колишні співробітники МВС, які мають зуб на нинішнє керівництво і МВС, і Нацполиции, опозиційні політики, які вже давно хочуть "крові" Арсена Авакова, і просто мережеві "зрадофилы" - "фахівці" по архітектурі, коли мова йшла про "чорному кубі" на Андріївському, "фахівці" за реформи поліції, коли трапляються надзвичайні події за участю правоохоронців і так далі.

Скажемо одне - від трагедій, подібних до вбивства жителя Кривого Озера "дружнього вогню", як сталося в Княжичах, не застраховані навіть найбільш ефективні системи світу. Питання лише в тому, що ці системи, задля підтримання спокою в суспільстві, зацікавлені в ефективному розслідуванні таких історій. А також - відставки винних чиновників.

Але спокій у суспільстві залежить не тільки від відповідальності правоохоронної системи, але і від відповідальності політиків. В даному випадку - політичної сили, яка делегувала в уряд тих чи інших міністрів. У "Народного фронту", як тільки потрапляє під вогонь критики хтось із чиновників, з'являється традиційна відмовка - це інформаційна атака проти нашої партії та наших міністрів. Дійсно, чиновники-"фронтовики" підозріло часто попадають під "обстріл" опонентів. Але не бачити помилок у діях членів фракції, так і міністрів за квотою "Народного фронту" - тупиковий шлях еволюції.

Візьмемо лише кілька останніх прикладів. Міністерство, очолюване Аваковим, постійно на виду, що й зрозуміло, адже МВС - розпечена сковорідка, на якій міністри дуже часто обпікаються". І якщо проти керівника особисто або поліцейської реформи ведеться цілеспрямована війна - одне, але коли в самому МВС відбуваються кадрові призначення, які сприймаються суспільством як виклик - зовсім інше.

Зараз перед цим міністерством стоїть надважливе завдання - призначити на конкурсі нового керівника Нацполиции. Чи вірить хтось у прозорий конкурс після скандального призначення Анастасії Дєєвої? А трагедія під Броварами ще більше загострить цю проблему, особливо по кандидатурі нинішнього в. о. начальника Нацполиции Вадима Трояна.

Простіше кажучи, у МВС, як навмисне, стягають на себе зайвий негатив. Якщо в "Народний фронт" не бачать в цьому нічого страшного, це може означати тільки одне - в цьому політичному проекті його лідери вже не бачать перспектив.

Реклама на dsnews.ua

І якби проблеми були тільки в МВС і Авакова, - це півбіди. Минулого тижня стало зрозуміло, що не все так добре і в минюстовском "королівстві", де панує Павло Петренко. Спочатку його заступник з євроінтеграції Сергій Пєтухов вбив наповал ініціативою обміняти безвиз з ЄС на квоти Нідерландів з сирійським біженцям. Експерти тоді абсолютно справедливо зауважували, що цей чиновник серйозно підставив міністра. І сподівалися, що Пєтухова покарають.

Виявилося, його навіть підвищили, і тепер він координує департамент люстрації. Куди вже призначали 23-річну Ганну Калінчук. Але, як повідомила в Facebook заступник Петренко Ганна Онищенко, вона категорично проти призначення особи, щодо якої виникла така негативна реакція суспільства. Порівняно з реакцією на призначення Дєєвої, шум навколо Калінчук був просто пошепки. Тому повідомлення Онищенко витлумачили, як конфлікт у Мін'юсті. Міністерстві, яке є квотою "Народного фронту". Більш того, його очолює один з найближчих соратників Яценюка.

Звичайно, можна і далі ховати голову в пісок, сподіваючись на коротку пам'ять виборців. І не тільки з цим міністрам, але і по іншим, до яких час від часу виникають питання. Часто - абсолютно справедливі. Але є один нюанс: якщо партія не помічає власних помилок, вона може вказувати на чужі...

    Реклама на dsnews.ua