• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Заступник Кернеса Овіннікова безкоштовно виділила своєму синові землю в історичному центрі Харкова

Реклама на dsnews.ua

Заступник мера Харкова Геннадія Кернеса Тетяна Овіннікова забезпечила виділення ділянки землі в історичному центрі міста своєму синові Антону, незважаючи на прямий конфлікт інтересів

Як свідчать наявні в розпорядженні редакції РБК-Україна документи, син заступника мера Харкова Антон Овінніков звернувся в березні 2020 року з заявою до безпосереднього начальника своєї матері — міського голови Харкова Геннадія Кернеса з проханням "надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для обслуговування індивідуального гаража".

Йдеться про земельну ділянку площею 33 кв. м на вулиці Данилевського в центрі Харкова. Там у Антона Овіннікова є гараж, який був подарований йому дідом у 2014 році. При цьому інформація про землю, на якій знаходиться гараж, у відкритому доступі відсутня. І там же — на вулиці Данилевського, в тому ж 2014 році тоді ще 18-річний син харківської чиновниці придбав квартиру площею майже 100 кв. м., де проживає разом із матір'ю.

В день подачі заяви за безпосередньої участі його матері — Тетяни Овіннікової — прохання пішло в роботу, і в кінцевому підсумку 24 червня на засіданні Харківської міськради було задоволено.

Те, що відбулося, має явні ознаки реального конфлікту інтересів. Відповідно до Закону "Про запобігання корупції", особи, у яких існує реальний конфлікт інтересів, повинні вжити заходів для його врегулювання (проінформувавши начальство або виключивши себе з управлінського ланцюжка). У даній ситуації нічого подібного зроблено не було.

Нагадаємо, в даний час заступник мера Харкова Тетяна Овіннікова є підозрюваною у кримінальному провадженні за обвинуваченням у зловживанні службовим становищем і шахрайстві. Слідство вважає Овіннікову ключовою фігурою в розкраданні 650 га харківської землі. У 2017 році їй було офіційно вручено підозру, а сама Овіннікова була арештована, але вийшла під заставу в 30 млн грн.

У цій справі йшлося про реалізацію так званих "кооперативних схем". За інформацією правоохоронців, за цими схемами за часів керівництва Харковом Михайлом Добкіним і Геннадієм Кернесом із 2008 по 2016 роки на підставних осіб безкоштовно було передано понад 650 га міської землі. Схема будувалася на створенні житлово-будівельних кооперативів. Земельні ділянки виділялися підібраним особам, які організовували кооперативи номінально.

За даними Генпрокуратури, Овіннікова "погодила і сприяла винесенню на сесію міської ради питань безкоштовного надання у власність обслуговуючим кооперативам земельних ділянок нібито для будівництва багатоквартирних будинків із метою поліпшення житлових умов їх членів".

2 червня 2017 року Овіннікова залишила посаду заступника міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин, але залишилася працювати в міськраді як радник Кернеса. Проте 28 листопада 2018 року Кернес вирішив повернути Овіннікову на пост свого заступника, повернувши колишні повноваження.

Судовий процес у справі про "кооперативні схеми" триває вже кілька років і технічно затягується. Наступне засідання призначене на 16 листопада 2020 року в Дзержинському районному суді Харкова.

    Реклама на dsnews.ua