• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Заступник голови КСУ став екс-"регіонал" Головатий

Реклама на dsnews.ua
Заступником голови Конституційного суду обраний колишній міністр юстиції Сергій Головатий

Про це повідомила прес-служба суду, інформує "ДС".

"17 вересня 2019 року головою Конституційного Суду України обраний суддя Олександр Тупицький. Раніше в цей же день Конституційний Суд України звільнив голову Конституційного Суду України Шапталу Наталю від посади судді Конституційного Суду України відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 149-1 Конституції України на підставі поданої нею заяви про відставку", - сказано в повідомленні.

Видання Гордон уточнює, що Шаптала була призначена суддею КСУ X з'їздом суддів України у 2010 році. Вона прийняла Присягу 21 вересня 2010 року. У відповідності зі ст. 16 закону України "Про Конституційний Суд України", суддя КСУ призначається на дев'ять років без права бути призначеним повторно. Таким чином, повноваження Шаптали минули.

Голова КСУ обирається на один трирічний строк таємним голосуванням.

У прес-службі також повідомили, що заступником голови КСУ за пропозицією Тупицького на трирічний термін обраний Сергій Головатий. Він став суддею КСУ у лютому 2018 року за квотою президента України.

Головатий - колишній міністр юстиції в 1995-1997 роках і 2005-2006 роках, депутат Верховної Ради ІІ-VI скликань (у тому числі від фракцій Блоку Юлії Тимошенко, Блоку "Наша Україна" і Партії регіонів), з березня 2017 року - член Венеціанської комісії.

Нагадаємо, 14 травня голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук був звільнений з посади судді і залишив посаду голови КСУ.

Пізніше Шевчук заявив, що не має наміру визнавати своє звільнення, назвавши подію "антиконституційним переворотом".

Пізніше Шевчук заявив, що Наталя Шаптала є "компромісною фігурою", але в неї у вересні спливає термін повноважень.

    Реклама на dsnews.ua