• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Замочити в сортирі. Як "українська" ДРГ проривалася в туалет до Захарченка

Перед російською пропагандою стоїть досить нетривіальне завдання показати українців страшними, жорстокими і небезпечними і одночасно з цим убогими і нікчемними
Реклама на dsnews.ua

Так що не варто дивуватися абсурду розповідей про "українських ДРГ" в Донецьку, що досить яскраво проявилося в історії з "подрывателем" глави ДНР Олександра Захарченко.

У тому, що орли з "МГБ ДНР" досить оперативно "знайдуть" диверсантів з СБУ, які ліквідували лідера "молодої республіки", не сумнівався, мабуть, ніхто. Будь-яка затримка з пред'явленням жителям окупації вбивці їх улюбленого вождя означає розписатися у власній безпорадності і нездатності захистити "російськомовне населення" від звірств агентів "кривавої хунти".

І перший підозрюваний був оперативно пред'явлений. Ним став 40-річний нічим зовні непримітний місцевий житель Олександр Погорєлов, який тут же почав прямо на камеру давати свідчення, здаючи в тому числі і своїх нібито кураторів з СБУ. Здавалося б, тепер "молода республіка" може спати відносно спокійно, але якщо вдумливо вслухатися в розказане Погорєловим і прийняти це за чисту правду, то складається відчуття, що ефект від затримання небезпечного "агента СБУ" рівно протилежний - хвалена донецьке МДБ просто не в змозі ефективно справлятися з українськими шпигунами, збройними мегатехнологичным озброєнням з США.

Отже, з розповіді Погорєлова, він був "завербований СБУ" ще в 2015 р., тобто на самому початку війни на Донбасі. Ким, коли і за яких обставин - про це пропагандисти замовчують, хоча про решту спілкуванні з "кураторами" Погорєлов розповідає досить докладно. Але опустимо останню деталь як невеличку, а сконцентруємося на тому, що Погорєлов цілих три роки жив і працював в окупованому Донецьку прямо під носом у вождів місцевих сепаратистів і МГБ. Виходить, що на Погорєлова звернули увагу тільки після того, як було знищено перша особа "молодої республіки". І це при тому, що всі ці три роки він працював на СБУ" досить активно, періодично перетинаючи лінію розмежування, щоб пройти "курси підвищення кваліфікації" десь під Києвом. Більш того, якщо вірити ДНРовским "слідчим", Погорєлов замішаний у ліквідації "відомих командирів ополчення". Не інакше як на Моторолу і Гіві натякають.

Але особливо визначною вийшов епізод з невдалою спробою підірвати Захарченко в туалеті ресторану "Пушкін", що недалеко і від фатального для лідера ДНР закладу "Сепар", і від будівлі "Ради міністрів молодої республіки". За словами Погорєлова, він особисто отримав від СБУ потужний вибуховий пристрій, вироблене в Києві і таємно доставлене через лінію розмежування, яке встановив під умивальником ресторанного сортиру. Крім, власне, замаскованої під меблі вибухівки, яка, за словами окупантів, тягне аж на 30 кілограм" і від якої рознесло б "весь ресторан", у "комплект поставки" входили набір батарейок для автономної роботи терміном на півроку і відеокамера, через яку можна було б переконатися, що у туалет зайшов саме Захарченко.

Чому цей високотехнологічний прилад так і не був використаний за призначенням, ні Погорєлов, ні МДБ не повідомляють. То Захарченко під час відвідування "Пушкіна" так жодного разу не припекло, то агентура, стежила через відеокамеру за відвідувачами туалету, проспала візит туди вождя "республіки"... Як би там не було, але це вибуховий пристрій нібито було виявлено спецслужбами окупантів ще в 2017 р.

Цікаво, що не надто схильний пояснювати мотиви своїх дій Погорелов пояснив, чому Захарченко хотіли прибрати саме в ресторані і чому саме в ресторанному сортирі. Мовляв, лідер ДНР завжди ходив з охороною і підібратися до нього в інших місцях було неможливо (охорону вождя в ресторан не пускали чи як?). А в самому ресторані завжди сидів за різними столиками, тому, щоб не гадати, бомбу заклали в туалеті, що також дивно, якщо вибухівки вистачило б, щоб підірвати весь ресторан.

Реклама на dsnews.ua

Але і цим цінність показань Погорєлова не обмежилася, він, виявляється, був у курсі того, що в Донецьку діє й інша "диверсійна група", яка працює з сусіднім рестораном "Сепар", тим самим, де обірвалося земне життя Захарченко, і присвячений в багато цікаві деталі. За його словами, там закладалася особливо дорога (10 тис. доларів) і високотехнологічна бомба виробництва США, надана СБУ безпосередньо американцями. Перед цим ця бомба була випробувана в центрі Києва, біля Головпоштамту. Тут, мабуть, мається на увазі випробування системи дистанційного приведення вибухівки в дію, там, мовляв, досить товсті стіни, через які має проходити радіосигнал. Але навіть у цьому випадку випробування бомби в самому центрі столиці звучить дуже по-ідіотськи.

Звідки рядовий агент СБУ знає про роботу паралельної групи в Донецьку, про яку йому знати не тільки не потрібно, але і безпосередньо небезпечно? Так, куратор розповів, мабуть, у процесі звичайній дружній балаканини. І наостанок важливий штрих, всі ці подробиці Погорєлов розповідає зовсім спокійним голосом, без будь-яких ознак хвилювання і тривоги. Подумаєш, його зовсім недавно зловили і загрожує не менше розстрілу. Сам текст його оповідання явно завчений або зачитується короткими шматками звідкись з-за кадру.

В цілому показання бомбіста Погорєлова у пересічного жителя ДНР, так само як і у мешканця російської глибинки, за задумом авторів цього шоу, повинно викликати такі почуття і думки: українці вкрай злі, безпринципні і жахливо хитрі, їх шпигуни і диверсанти всюди, адже вони готові навіть в туалетах вистежувати мирних ополченців і ні в чому не винних жителів "республіки". Але при цьому українські шпигуни все одно безпорадні і тупі, оскільки їх вибухівка з відеокамерами і набором батарейок нашкодити Захарченко не змогла, а секретну інформацію вони розбовтують кому і без всяких на те підстав. А якщо у них щось і виходить, то тільки завдяки допомозі ще більш підступного і жорстокого Держдепу, адже тільки ними створена бомба може нашкодити вождям "республіки".

Насправді ж думки і почуття у пересічних мешканців Донецька, напевно, дещо інші: хвалене "МГБ ДНР" роками не може знайти і знешкодити українських диверсантів, які без особливих проблем з 30-кілограмовою бомбою за пазухою пробираються у святая святих самого серця ДНР - сортир Захарченко, роками живуть в Донецьку і в конвеєрному порядку знищують відомих ополченців і навіть суперохраняемых вождів "республіки".

Нам же залишається констатувати, що сценаристи у донецьких окупантів і колаборантів так собі. Єдине, що у них добре виходить придумувати, - це сценарії абсурду, навіть якщо ті серйозно намагаються складати шпигунський трилер. Однак, враховуючи невимогливість цільової аудиторії, може і не варто чекати від них чогось більш якісного. Правильно розігрітий піпл схаває і таке. Ну а на тлі Боширова і Петрова фільм про бомбисте Погорелове може навіть на "Оскар" претендувати.

    Реклама на dsnews.ua