• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Навчать любити батьківщину. Чому ОРДЛО стали більш росіянами, ніж Росія

Хлопчики в трусиках все ніяк не перестають дивувати мешканців "російського світу". Цим хлопчикам навіть не обов'язково бути вигаданими і розіп'ятими. Як виявилося, реальні і танцюючі теж згодяться
Реклама на dsnews.ua

Невинний флешмоб курсантів Ульяновського інституту цивільної авіації, влаштували під камеру фривольні танці в нижній білизні, обернувся скандалом всеросійського масштабу, який, що нітрохи не дивно, докотилася і до окупованих Росією українських територій.

Самі по собі танці напівголих курсантів - видовище не для всіх шанувальників хореографічного мистецтва приємне, тим не менш, в контексті юнацької гіперсексуальності нічим не видатне. Так само як і хвороблива реакція на виляння курсантських дуп з боку професійних російських скрепоносцев та інших поборників моралі і моральності.

Що трохи дивує, так це відповідь ректора вищого навчального закладу Сергія Краснова. Той не обмежився одними лише звинуваченнями в адресу своїх підопічних у низькопоклонстві перед Заходом і втрати моральних орієнтирів, але і урочисто пообіцяв всіх, вилявших сідницями, неодмінно відрахувати. Мовляв, "прощати таке неможливо", адже танцюючі хлопчики - це майже як Pussy Riot, тільки ті глумилися в божому храмі, а ці - в храмі науки. "Ці люди не знайдуть собі місця в цивільній авіації", - сказав ректор, як відрізав.

Схоже, що саме така безпрецедентно жорстка реакція і стала каталізатором, що перетворив історію провінційних курсантів в тему для загального обговорення. До речі, навіть сумнозвісний Віталій Мілонов, що виходить у своїй боротьбі за скріпи за межі здорового глузду і психічного здоров'я, поставився до вчинку курсантів з часткою батьківського поблажливості. Хлопчики, за його словами, звичайно заслуговують усякого осуду і показового шмагання, але відраховувати - це явний перебір. Та й, як вважає думської мораліст, головна причина події ганьби - погано поставлена виховна робота в навчальному закладі.

Однак така ось на диво м'яка реакція Мілонова блякне на тлі реакції на скандал простий російської молоді, тієї самої, яка голосує за Путіна, встає з колін і аплодує "крымнашу" і окупації міфічної "Новоросії". Обурена відрахуванням курсантів російська молодь почала масово оголятися до білизни і знімати свої фривольні танці на підтримку майбутніх льотчиків. Причому за ульяновських курсантів заступилися все - від робітників-меблярів, до спортсменів та стриптизерок. Навіть путінські водохресні купання в ополонці у справу захисту хлопчиків в трусиках підключили.

Реклама на dsnews.ua

Для нас така реакція на несправедливість здається цілком природною, але якщо подивитися на ситуацію зсередини, то російським верхам є від чого задуматися. Вся ідилічна картина імперської путінської Росії почала валитися, як картковий будиночок. Як виявилося, молоді росіяни не надто поспішають намотувати свої кишки на гусениці імперської величі, а хочуть танцювати в напівголому вигляді, та ще щоб їм за це нічого не було. З такою молодою зміною не тільки світового панування не досягнеш, але і ДНР з ЛНРом не втримаєш.

Весь цей танцювальний майдан треба було чимось перебити, і в справу вступив різного роду путінський комсомол - в особі курсантів військових і суворовських училищ, казачих організацій і тому подібних російських патріотів. Ну а які російські патріоти без окупованого Донбасу? Функцію виховання недалеких ульяновських курсантів на себе взяла і так звана "Народна армія Донбасу" - пропагандистська юнацька організація з ЛНР. На відео навіть не підлітки, а самі що ні на є діти, перебувають у тому віці, коли досить складно мати яку-небудь особисту позицію, старанно зачитують підготовлений текст: "Який ти після цього російська людина, якій ти офіцер або курсант. Ти зрадник, зачарований їх мерзенним способом життя!" Далі ідуть звичні мантри про карателів, які знищують "народ Донбасу" та пропозицію до несвідомих курсантам приїхати повоювати з "кривавої хунтою". Зрозуміло, ніяких роликів на підтримку танцюючих курсантів, ні в ДНР, ні в ЛНР ніхто не записував.

Оцініть всю іронію ситуації. Діти з окупованої України вже беруть на себе сміливість оцінювати, хто там в Росії справжній російський, а хто ні. Самі діти, звичайно, нічого не оцінюють. Що дорослі дяді їм сказали, те і повторюють. Проте складається враження, що справжня "Велика Росія", про яку марять різного роду милоновы, саме там - на окупованих чужих територіях. Причому ця Росія не просто справжня, а еталонна. Та, на яку всі інші мешканці "російського світу" повинні рівнятися і до якої, як показав танцювальний флешмоб, їм поки що далеко.

Схоже, на українському Донбасі Путін створює резервацію "російського духу", такий собі полігон обложеної фортеці. І якщо в самій Росії ще є якісь шанси на нормальне життя без імперської лихоманки (зрештою, як показала танцювальна історія, прості людські радості для багатьох росіян куди важливіше патріотичного чаду), то у жителів окупованого Донбасу цих шансів набагато менше. Підвали, ополченці, тотальна цензура, не менш тотальна прочищення мізків і інші "радощі" життя в окупації залишають все менше місця для всього того, що називається звичайна життя і, що найстрашніше, не залишають у людей волі за життя боротися.

І якщо в Росії з якоїсь внутрішньої причини здоровий глузд все ж переможе, а Кремль охолоне до свого потворного дітища, в центрі Європи залишиться маленька і злобна "Північна Корея", з якої всім нам доведеться щось робити.

    Реклама на dsnews.ua