• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Відключення мовлення телеканалу "Перший незалежний" — це повний провал та фіаско влади, — Сергій Костинський

Колишній член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський вважає, що інших важелів впливу на лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука та його медійні активи у президента Володимира Зеленського не залишилося

Сергій Костинський
Сергій Костинський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні видання «Детектор медіа», яке звернулося до Костинського за коментарем щодо ситуації з відключенням сигналу Першого незалежного, передає "ДС".

«При всіх моїх антипатіях до ОПЗЖ Медведчука та проросійської спільноти, проросійських сил та проросійських каналів, я вважаю, що, якщо ми не на передовій, боротися з російським впливом потрібно правовими методами. Вони найнадійніші і гарантують успіх, аби раз і назавжди обмежити присутність російських агентів в українському медійному та політичному полі. Відключення мовлення каналу Медведчука означає, що ми є свідками використанні телефонного права та політичного тиску на комерційних провайдерів, які забезпечують таке мовлення.

Застосування телефонного права – останній крок, на які має йти влада, яка вичерпала всі правові методи боротьби з ворогом. Але та стратегія, яку використовував Офіс президента, а саме економічні санкції РНБО, — не спрацювала. І використання телефонного права задля того, щоб вимкнути Перший незалежний, - показник того, що у президента не залишилося важелів впливу на Віктора Медведчука та його медійні активи. Це повний провал, це фіаско», — сказав «Детектору медіа» пан Костинський.

Костинський також додав, що на його думку, відключення відбувалося так: з Офісу президента подзвонили до провайдера програмної послуги або компанії, яка здійснює послугу підойму сигналу на супутник (для Першого незалежного, згідно з ліцензію, це компанія СЕС Сіріус Україна - прим. ред.) та вимагали незаконного відключення сигналу. І навіть якщо провайдер вважав, що такі дії незаконні, можуть бути оскаржені в суді та можуть завдати репутаційних та комерційних збитків компанії, — Офіс знайшов аргументи, якими примусив відключити сигнал.

Нагадаємо, телеканал "Перший незалежний" вже через годину після запуску відключили від мовлення на супутнику і у кабельних мережах.

    Реклама на dsnews.ua