• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Завдяки діям РНБО рейтинг Зеленського за місяць зріс на 5%, — дослідження

Станом на травень рейтинг президента Володимира Зеленського складає 33% серед тих, хто визначився і піде на вибори, якби вони відбувалися найближчої неділі

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати нового соціологічного дослідження серед 2400 респондентів щодо політичних рейтингів у країні, яке провів Інститут майбутнього спільно з Нью Імідж Маркетинг Груп у період з 15 до 24 травня 2021 року, передає "ДС".

Коментуючи результати дослідження, виконавчий директор UIF Вадим Денисенко докладно розповів про чинники, які вплинули на президентські рейтинги.

"Ми можемо чітко говорити, що рейтинг Президента України Володимира Зеленського завдяки діям РНБО, а також домашньому арешту (нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука — "ДС") Медведчука, почав зростати – за місяць він покращив свої позиції на 5%: у квітні його рейтинг складав 28% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, а станом на травень його рейтинг складає 33% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори", — сказав Денисенко.

Крім того, додав виконавчий директор UIF, можна зафіксувати старт зростання рейтингу президента – він припадає на початок активних засідань РНБО.

"Так, у лютому рейтинг Зеленського складав 25% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, тож йому вдалось покращити свої позиції на 8% – до 33% у травні. Також, як і було зазначено, рівень довіри до Президента у лютому був на рівні 29%, а у травні вже на рівні 39%, тож можна простежити, що він зріс за 4 місяці на 10%", — зазначив Денисенко.

Він додав, що наразі є лише 2 політики вищого ешелону, рейтинг яких зростає протягом останнього часу – це Володимир Зеленський та лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, яка, де-факто, вийшла на 2 місце президентського рейтингу – зараз її рейтинг складає 12% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, проти 10% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори у лютому.

"Події, пов'язані з санкціями та домашнім арештом Віктора Медведчука, а також плівками (розслідування журналіста Дениса Бігуса — "ДС") Бігуса, негативно вплинули на рейтинги (нардепа від ОПЗЖ — "ДС") Юрія Бойка та (пʼятого президента — "ДС") Петра Порошенка. Сьогодні їх позиції у президентському рейтингу дещо впали у обох до 12% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, проти лютневих показників – 13% у першого і 17% у другого відповідно. Тож фактично сьогодні є 3 політики, які займають умовне 2 місце в президентському рейтингу – Петро Порошенко, Юрій Бойко та Юлія Тимошенко", — розповів виконавчий директор Інституту.

Нагадаємо, у пʼятницю, 21 травня, президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції проти 674 осіб. Зокрема, до списку потрапили "злодії в законі" і кримінальні авторитети.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua