• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Заводи Фірташа зловживають монопольним становищем, - АМКУ

Реклама на dsnews.ua
Антимонопольний комітет України встановив, що азотні заводи компанії Group DF, що належить українському олігарху Дмитру Фірташу, ймовірно зловживають монопольним становищем

Про це у Facebook написав глава АМКУ Юрій Терентьєв, передає "ДС".

За словами голови АМКУ, група має ознаки монопольного становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив. За його словами, зафіксовані факти, які можуть свідчити про зловживання монопольним становищем.

Дані комітету свідчать, що заводи Фірташа купували газ у пов'язаних підприємств для виробництва добрив, а потім перепродували його всередині групи компаній, підвищуючи його ціну.

"Коли газ доходив власне до кінцевого заводу-виробника добрив, його ціна була суттєво завищеною, що призводило до завищення вартості азотних добрив", - написав глава АМКУ.

Він підкреслив, що ціна газу становить близько 70% собівартості виробництва добрив на заводах Фірташа.

"Додатково до цього, протягом 2017 року мали місце зупинки виробництва через свідомого непроведення розрахунків за постачання газу. Юридично такі дії можна кваліфікувати як зловживання монопольним становищем з-за штучного обмеження виробництва добрив", - пояснив Терентьєв.

Голова комітету попередив, що компаніям може загрожувати не просто накладення штрафу.

"Всі 4 компанії-відповідача отримали матеріали з результатами розслідування і зараз надіслали клопотання про ознайомлення з матеріалами справи. Ймовірні наслідки справи не тільки накладення штрафу, а й здійснення примусового розділення хімічних активів групи", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше "ДС" повідомляла, що український олігарх Дмитро Фірташ, який зараз перебуває в Австрії, може на початку липня бути екстрадований в США.

    Реклама на dsnews.ua