• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Заволодіння 81 млн грн Нацгвардії: екснардепу Микитасю повідомили нову підозру

Реклама на dsnews.ua

Детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили про підозру у вчиненні нових злочинів колишньому народному депутату (екскінцевому бенефіціарному власнику ТОВ "Укрбуд Девелопмент") Максиму Микитасю

Про цей йдеться у повідомленні пресслужби НАБУ, передає "ДС".

Зокрема, він підозрюється у наданні неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта ( ч. 3 ст. 369 КК України).

Також повідомляється, що 30 листопада про підозру у отриманні неправомірної вигоди повідомили і заступнику директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ч.3 ст.368 КК України).

Слідство встановило, що у межах розслідування Нацполіцією справи заволодіння майном ГУ Національної гвардії України, слідчий призначив судову оціночно-будівельну експертизу, яка мала встановити дійсну ринкову вартість об’єктів нерухомості в житлових комплексах на Печерську та на околиці Києва, які були предметом обміну між НГУ та компанією-забудовницею. 

За угодою, укладеною Нацгвардією з компанією-забудовницею, в обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва (колишня військова частина) Нацгвардія мала отримати у новозбудованому житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць. Проте згодом сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва.

"Колишній народний депутат, діючи у змові з експосадовцем державної компанії "Укрбуд", домовився із заступником директора ДНДЕКЦ про внесення недостовірних даних до експертизи таким чином, щоб різниця у ринковій вартості між ЖК на Печерську і на околиці Києва була мінімальною – 7 млн грн замість 81 млн грн. В обмін на це, посадовець ДНДЕКЦ отримав неправомірну вигоду у вигляді машиномісця ринковою вартістю 250 тис. грн", — підкреслили в бюро.

Водночас після того, як детективи розпочали розслідування цих фактів й планували витребувати справу у Нацполіції, компанія-забудовниця додатково передала квартири Нацгвардії на 7 млн грн, тобто виведеної за результатами недостовірних даних у проведеній експертизі.

Слідство встановлює інших осіб, ймовірно причетних до вчинення злочину. Розслідування здійснюється з жовтня 2020 року.

Нагадаємо, в жовтні 2019 року Максиму Микитасю повідомили про підозру у заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 млн грн.

Як повідомляла "ДС", 28 травня 2020 року ВАКС відправив Микитася за ґрати і збільшив заставу. 8 липня суд залишив під вартою екснардепа.

    Реклама на dsnews.ua