• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський хоче, щоб Кабмін поліпшив умови роботи педагогів

Реклама на dsnews.ua

Перед українським урядом поставлено завдання максимально поліпшити умови роботи педагогів

Про це заявив президент Володимир Зеленський на зустрічі з вчителями та директорами шкіл, яка відбулася в Національному комплексі «Експоцентр України» в Києві з нагоди Дня працівників освіти, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Зеленський зазначив, що педагоги — це майбутнє наших дітей, а значить, і майбутнє України.

«Ми точно будемо максимально поліпшувати умови, в яких працюють наші педагоги, такі завдання ми ставимо уряду», — заявив він.

За його словами, мова йде не тільки про фінансове забезпечення, а й про повагу, умови роботи.

«Учитель — складна і важлива професія, він або вона не може робити знижку на те, що відбувається поза школою, в особистому житті. Він повинен бути завжди зібраним і завжди на варті безпеки та розвитку дітей. Ми хочемо боротися за освіту, хочемо допомагати», — підкреслив президент.

У свою чергу в. і. о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет зазначив, що на 2021 рік планується затвердити найбільший за останні вісім років бюджет освіти. За його словами, це — плюс 34 млрд грн.

«Ті речі, які відбуваються в подальшому, — це «Велике будівництво» не тільки доріг, але і значної кількості об'єктів освіти. Сьогодні президент доручив створити частину переднаукової інфраструктури. Тобто музеї і взагалі залучення дітей до наукового пошуку», — зазначив керівник МОН.

У той же час директор школи № 5 Печерського району міста Києва Світлана Олексюк помітила: чим більше зробимо для вчителя, тим щасливіше і успішніше буде кожен учень. Для цього, зокрема, необхідні визнання в суспільстві праці педагогів і повна реалізація закону про освіту.

«Нам потрібно діяти в підтримку вчителя. Нам потрібно діяти так, щоб кожна сім'я відчувала перспективу саме в освіті. А це означає, що для держави освіта повинна бути проголошено цінністю. А ті люди, які представляють освіту, повинні бути елітою нації», — підкреслила вона.

Зі свого боку директор Перегінської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1, в Рожнятівському районі Івано-Франківської області, Іван Депутовіч попросив президента звернути увагу на проблему зі страхуванням педагогів під час пандемії.

У зв'язку з цим глава держави зазначив, що питання страхування педагогів і учнів стало особливо актуальним з початком навчального процесу. Зараз потрібно зрозуміти можливості, вартість та терміни, в які це можна зробити.

«Важливе питання — це застрахувати всіх. Ми ж бачимо статистику та бачимо, що вчителі — в групі ризику. Треба подумати над страхуванням для них, щоб вони розуміли, що ми дбаємо про них, відчували себе в безпеці», — підкреслив Зеленський.

На зустрічі піднімалися питання підготовки нових педагогів, а також збереження сільських шкіл при децентралізації. Президент підкреслив, що школи — основа села, тому їх необхідно зберігати і розвивати.

За словами заступника керівника Офісу президента Юрія Костюка, який відповідає за гуманітарний напрямок, у зустрічі з главою держави взяли участь керівники та педагоги навчальних закладів, які лідирують щорічно і є кращими за результатами ЗНО.

Нагадаємо, уряд планує зупинити до 31 грудня 2021 року дію постанови Кабміну від 10 липня 2019 року №822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів та установ освіти і науки".

    Реклама на dsnews.ua