• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський хоче карати за брехню в деклараціях за всією суворістю закону (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Під головуванням президента України Володимира Зеленського відбулося засідання Національної ради з питань антикорупційної політики, на якому були розглянуті законодавчі ініціативи щодо виходу з ситуації, викликаної рішенням Конституційного Суду

Про це йдеться в повідомленні пресслужби президента, передає "ДС".

На початку засідання Зеленський нагадав, що прийняте місяць тому рішення КСУ призвело до конституційної кризи і поставило під загрозу європейське майбутнє України.

"Ця криза вже призвела до дуже серйозних наслідків. Нам коштувало великих зусиль, щоб після цього рішення остаточно не втратити підтримку наших міжнародних партнерів, зокрема МВФ, Світового банку та інших інвесторів. Ті, хто брехав в деклараціях за 2017, 2018, 2019 роки, вже не будуть покарані. Робота з попередження корупції сьогодні залишається на паузі", — сказав президент.

Засідання Національної ради з питань антикорупційної політики
Засідання Національної ради з питань антикорупційної політики

Зеленський акцентував увагу на необхідності максимально швидко підготувати і подати зміни до чинного законодавства України з метою подолання конституційної кризи. Такі рішення повинні бути консолідованими і узгодженим усіма зацікавленими сторонами, додав глава держави.

Зеленський закликав Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроєкт про відновлення кримінальної відповідальності за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей.

"Кримінальна відповідальність за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей повинна бути досить суворою і передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі. Корупціонери повинні понести відповідальність згідно із законом", — підкреслив глава держави.

Наступним кроком в подоланні кризи, за словами президента, має стати відновлення норм Закону "Про запобігання корупції". Цей документ повинен забезпечити повне відновлення перевірок декларацій, в тому числі декларацій суддів, а відповідні повноваження повинні залишитися за Національним агентством з попередження корупції.

Президент України Володимир Зеленський на засіданні Нацради з питань антикорупційної політики
Президент України Володимир Зеленський на засіданні Нацради з питань антикорупційної політики

Зеленський повідомив, що Міністерство юстиції вже підготувало законопроєкт, яким регулюються питання створення Національного антикорупційного бюро України, розширення повноважень Верховної Ради щодо прийняття рішення про звільнення директора НАБУ при наявності законних підстав. Крім того, визначені додаткові гарантії продовження виконання повноважень чинним директором НАБУ до моменту призначення нового директора Бюро в порядку, визначеному законом, але не пізніше закінчення терміну його повноважень.

Президент закликав Верховну Раду якомога швидше підтримати законодавчі ініціативи для відновлення стабільної роботи антикорупційної архітектури.

"Ми очікуємо, що Верховна Рада прийме ці важливі законопроєкти. Перше — це відновлення кримінальної відповідальності за умисне неподання декларації та умисне заповнення неправдивих відомостей в деклараціях. Друге — відновлення повноважень НАЗК в частині електронного декларування. Третє — посилення гарантій діяльності директора НАБУ — тут чекаємо від Міністерства юстиції доопрацювання, і схвалення Антикорупційної стратегії. Це важливі перші швидкі кроки, які потрібно нам усім дуже швидко зробити", — підсумував Зеленський.

Нагадаємо, 20 листопада президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. Він попросив провести експертизу і роз'яснити, яким чином можна уникнути незворотної шкоди антикорупційній реформі після скандальних рішень Конституційного Суду.

    Реклама на dsnews.ua