• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Зеленський хоче залучати іноземних IТ-шників до України

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабміну вдосконалити процедуру отримання іноземними IT-фахівцями дозволу на імміграцію в Україну

Відповідний указ №371/2020 глава держави підписав 3 вересня, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

"Згідно з документом, Кабінет міністрів із залученням представників державних органів, бізнес-асоціацій, незалежних експертів і народних депутатів України повинен в тримісячний термін розробити і винести на розгляд парламенту законопроекти, спрямовані на стимулювання здійснення господарської діяльності в сфері інформаційних технологій.

Зокрема, на законодавчому рівні повинні бути визначені тимчасові особливості оподаткування зарплат IT-фахівців, які знаходяться в трудових відносинах з IT-компаніями, для встановлення ефективного рівня податкового навантаження та сприяння детінізації сфери оплати праці та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних IT-компаній на зовнішньому ринку", — йдеться в повідомленні.

Також Зеленський наполягає на вдосконаленні порядку здійснення процесуальних дій під час кримінального провадження з метою запобігання необґрунтованого втручання в діяльність IT-компаній.

Крім цього, згідно з указом, уряд повинен забезпечити вдосконалення процедур отримання IT-фахівцями, які є іноземцями або особами без громадянства та іммігрують в Україну, дозволу на імміграцію і отримання роботодавцем дозволу на роботу іноземців та осіб без громадянства.

Кабмін також повинен сприяти розвитку освіти в області інформаційних технологій і інтеграції кращих світових практик в систему підготовки IT-фахівців для підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

    Реклама на dsnews.ua