• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Зеленський надав довічні стипендії українцям, які рятували євреїв під час Голокосту

Президент Володимир Зеленський підписав Указ № 193/2021 "Про довічні державні стипендії для громадян України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни"

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на офіційному сайті голови держави, передає "ДС".

"Таким чином забезпечується належне вшанування мужності, самопожертви та гуманізму українців, які рятували євреїв у вказаний період та удостоєні Ізраїльським інститутом катастрофи і героїзму національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) і Героїзму «Яд ва-Шем» звання Праведника народів світу або Єврейською радою України – звання Праведника України чи Праведника Бабиного Яру", — сказано в повідомленні.

Кабінет Міністрів у місячний строк має забезпечити призначення та щомісячну виплату за місцем отримання пенсії вказаних довічних державних стипендій, незалежно від розміру пенсії чи заробітної плати, яку одержує особа. Розмір стипендії має бути не менше трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

В установленому порядку має бути вирішено питання щодо фінансування виплати таких стипендій у поточному році.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, в Україні сьогодні, 14 травня, вперше відзначають День памʼяті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua