• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Зеленський наказав жорсткіше карати автовикрадачів

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає посилення покарання за викрадення автотранспорту

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Йдеться про закон № 875-IX "Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом".

Згідно зі змінами, за незаконне заволодіння транспортним засобом більше не передбачено покарання у вигляді штрафу. Тепер такі дії караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Також встановлюється покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої за незаконне заволодіння автомобілем з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Такі ж дії, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

Як повідомляла "ДС" 3 вересня Верховна Рада прийняла закон, що посилює відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом.

    Реклама на dsnews.ua