• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський призначив на посади 28 суддів, двоє з них - судді Майдану

Президент України Володимир Зеленський підписав укази щодо призначення на вакантні посади 28 суддів, двоє з них у 2018 році приймали рішення, які обмежували права і свободи учасників Революції Гідності

Зеленський призначив на посади 28 судді;
Зеленський призначив на посади 28 судді;
Реклама на dsnews.ua

Відповідні укази №610, №612, №613, №614 від 1 грудня розміщені на сайті президента України, передає "ДС".

Згідно з указами, 27 суддів призначили на посади до місцевих судів першої інстанції та одну суддю до господарського суду Донецької області.

За даними "Фундації Dejure", двоє суддів – Петро Заруба та Андрій Ключник, які також є у списку призначених, отримали негативні висновки від Громадської ради доброчесності у 2018 році. Зокрема, за свої рішення, які обмежували права і свободи учасників Революції Гідності у 2013-2014 роках.

Ключнику видали негативний висновок за те, що 2014 року він ув’язнив учасника Революції гідності Олександра Костура "за участь у протестах".

Заруба отримав негативний висновок ГРД через своє рішення про позбавлення водійських прав учасниці "Автомайдану" у 2014 році.

Зарубу президент призначив суддею Дарницького районного суду міста Києва, а Ключника – суддею Святошинського районного суду міста Києва.

Як писала "ДС", Президент України Володимир Зеленський розцінив рішення Конституційного Суду відкласти приведення до присяги суддів Олександра Петришина та Оксани Грищук як затягування часу, а також як прояв "кругової поруки у судовій системі".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua