• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський ознайомився з реконструкцією аеропорту в Одеській області

Реклама на dsnews.ua

Під час робочої поїздки в Одеську область сьогодні, 12 вересня, Президент України Володимир Зеленський ознайомився з реалізацією проекту реконструкції і будівництва аеродромного комплексу Міжнародного аеропорту «Одеса»

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Офісу Президента, передає "ДС".

Міністр інфраструктури Владислав Криклій зазначив, що нова злітно-посадкова смуга одеського аеропорту має довжину 2800 м і ширину 45 м. Новий аеродром дозволить приймати літаки категорії D, призначені для здійснення польотів середньої і великої дальності, такі як Boeing-747-400/800, по категорії ІІІ ICAO, а також інші борту місткістю до 300 пасажирів. Загальна вартість проекту реконструкції аеродрому становить 3,9 млрд грн.

Міністр інфраструктури додав, що завдяки новій смузі аеропорт зможе приймати понад 2 млн пасажирів на рік, а після будівництва нової рульової доріжки — понад 5 млн пасажирів.

Глава держави поцікавився, чи є необхідний запит серед пасажирів для будівництва нової смуги аеропорту.

«Запит, звичайно, є, тому що Одеса — туристичне місто, він розвивається. В цьому році почала працювати програма «Мандруй Україною», і Одеса приймала занадто велика кількість пасажирів, навіть не дивлячись на Коронавірусние виклики, які ми маємо сьогодні», — сказав міністр інфраструктури.

Криклій зазначив, що після завершення реконструкції старої смуги не буде.

Зеленський поцікавився питанням сертифікації нової злітної смуги. Міністр інфраструктури зауважив, що на жовтень заплановано отримання дозволів на експлуатацію смуги. Смуга повинна бути введена в експлуатацію до кінця 2020 року.

Також Криклій повідомив, що в перспективі довжину злітно-посадкової смуги можна збільшити до 3200 метрів. «Тоді ми зможемо приймати літаки будь-якого типу», — уточнив він.

Глава держави запитав, чи достатньо профінансовані роботи по завершенню третьої черги реконструкції смуги. «У нас з вами була домовленість, що у нас буде карта будівництва з термінами всіх аеропортів України. Там запланована ця черга?» — сказав Зеленський.

За словами Криклій, проект будівництва нової рульової доріжки вже готовий, і на нього планується витратити понад 900 млн грн, які повинні бути закладені в бюджеті. Генеральний підрядник будівництва відзначив, що за вісім місяців після отримання коштів третя черга будівництва буде реалізована.

«Ви перевірте, щоб не забути такі речі. Це важливо», — підкреслив Президент, звертаючись до міністра інфраструктури.

Крім того, Зеленський поцікавився, чи встановлено світлосигнальне обладнання на новій смузі.

«Важливо, що метеообладнання тут дозволить літакам сідати навіть в туман. Це дуже важливо», — зазначив міністр інфраструктури.

Також главі держави продемонстрували новий термінал аеропорту, розрахований на прийом трьох мільйонів пасажирів на рік.

    Реклама на dsnews.ua