• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Зеленський підписав із президентом Словаччини декларацію щодо європерспективи України

Президент Володимир Зеленський та лідер Словацької Республіки Зузана Чапутова провели зустріч на полях Конференції ООН з питань зміни клімату COP26 у Глазго (Велика Британія), в ході якої підписали спільну декларацію про визнання європейської перспективи України

Володимир Зеленський та Зузана Чапутова
Володимир Зеленський та Зузана Чапутова
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті Офісу президента, передає "ДС".

У межах зустрічі глав держав було укладено спільну декларацію про визнання європейської перспективи України. Словаччина стала п'ятою державою – членом Європейського Союзу, з якою підписано подібний документ.

"Сьогоднішнє підписання є дуже важливим прикладом для інших держав – членів ЄС щодо справжньої підтримки європейської перспективи України", – наголосив Володимир Зеленський.

Глава держави акцентував увагу на важливості визнання європейської перспективи для підтримки процесу трансформації в нашій країні й висловив сподівання на подальшу стійку підтримку з боку Словаччини шляху України до набуття членства в ЄС і НАТО.

Він також подякував Зузані Чапутовій за тверду підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

Під час зустрічі сторони обговорили безпекову ситуацію на Донбасі та стан переговорів для досягнення миру.

Президенти обмінялися думками щодо енергетичної безпеки України та Європи.

Зеленський також поінформував словацьку колегу про перебіг реформ, будівництво доріг та діджиталізацію, що відбуваються в Україні.

Нагадаємо, перший день участі у роботі Конференції ООН зі зміни клімату COP26 у Глазго (Велика Британія) президент України Володимир Зеленський завершив, обговоривши питання військово-оборонної співпраці з прем'єром Британії Борисом Джонсоном.

Крім того, президент Зеленський провів зустріч із прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua